Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.05.2021, 07:47   #32
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,228
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 5 godz 15 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
Jeśli chodzi o Valvoline, to u oficjalnych dystrybutorów w PL jest on w hurcie droższy niż detal na allegro Ktoś bardziej obeznany w temacie powinien się wypowiedzieć, ja jedynie wiecznie słyszę o procederze pt. "import prywatny" z pominięciem akcyzy itp. Ile w tym prawdy nie wiem, ale z czegoś to się bierze
Ja tam z Valvo problemów nie mam, ale biorę po "zawyżonych cenach" od oficjalnych dystrybutorów.
Mogę ci trochę wyjaśnić jako już były pracownik jednej z największych hurtowni w kraju:
1. Po pierwsze to oleje popularne są podrabiane. Z ciekawostek to powiem, że raz widziałem całego Tira podrabianych filtrów Mann'a! Jak dobrze pamiętam to przyjechał z Turcji i Turcja to prawdziwe zagłębie producentów części motoryzacyjnych jak i także podróbek.
2. Duzi gracze tj. producenci mają różne ceny olei dla danego kraju. Czasami lepiej jest kupić olej z drugiej ręki z zagranicy niż bezpośrednio od producenta po twoich zniżkach. Oczywiście będąc dystrybutorem danej marki nie wolno ci tego robić, ale kto zabroni importu małym firemkom
3. Dużi gracze na rynku PL również zastanawiali się jak to jest, że na allegro jest taniej niż my mamy od dystrybutora.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem