Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.04.2021, 20:43   #54
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,662
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 14 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał flisak Zobacz post
A jeszcze jedno (nie to żebym się czepiał), ale co zrobisz z wodą oczyszczoną jak masz wysoki poziom i glinę? Jak będzie susza to zagospodarujesz, a jak będzie lało?
Mam stare wyschnięte oczka wodne [a dokładnie ługi, jeśli ktoś wie co to ;-) ]. Ogólnie to działka pofałdowana, ale tak, że inne rozwiązania by ciężko wdrożyć.

Cytat:
Kompresor nie chodzi non stop (60w) bakterie nie potrzebują non stop tlenu jest napowietrzanie przerwa przepompowywanie przerwa tryb wakacyjny rozruchowy itd musi być dojazd z każdego raz na rok trzeba wybrać .
Co do przerw w pracy pompki napowietrzającej - może to jest przyczyna, że niektórym smierdzi, albo ścieki nie są doczyszczone po oczyszczalni?
Przynajmniej z punktu widzenia biologa.
Jak wyłączymy pompkę, to ilość bakterii tlenowych spada -> spada sprawność oczyszczania tlenowego [zostają procesy beztlenowe, czyli jakby szambo]. Gdy się włączy znów napowietrzanie, to bakterie zaczynają się namnażać, ale aby wrócić do pełnej ilości i sprawności potrzebują czasu [w zależności od temperatury oraz długości braku tlenu].
Takie są moje przemyślenia po tym, gdy pan od oczyszczalni powiedział o pompce i dwóch komorach. IMO ma to sens.

Cytat:
Poproszę opis funkcjonowania poletka poza okresem wegetacyjnym.
Ponoć działa.
Ja będę miała poletko jakieś 100m od domu, więc mnie to grzeje, szczególnie zimą, ale mam nadzieję, ze to po tym, albo kolejnym sezonie będę mogła coś więcej powiedzieć :-)
Aaa - ja trochę przewymiarowałam wszystko.

Cytat:
Jeśli jest kanaliza lub nawet odległe plany wykonania tejże to nikt nie wydaje zgody na oczyszczalnie.
Dokładnie. Trzeba się dowiedzieć w UG, albo SP.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem