Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.04.2021, 06:16   #16
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 21 min 10 s
Domyślnie

Mamy taki swoisty ciąg na komplikowanie sobie życia. Nie chodzi mi o rozkminianie czym jest szambo bez dna czy jak poprawnie zakwalifikować zbiornik gnilny z drenażem, montaż oczyszczalni został wpisany do projektu budowlanego jako rozwiązanie dla instalacji sanitarnej/gospodarki ściekami i na takie też rozwiązanie dostał Szkodnik pozwolenie więc tu uważam temat za zamknięty. Na mapce czy w opisie nigdzie nie jest określone jaki typ oczyszczalni ma powstać, jest jedynie wrysowany przyłącz z budynku, zbiornik-osadnik gnilny czy jak to zwał i drenaż /wspomniane wcześniej 4 nitki po około 6m. Z ciekawości zerknąłem w akt prawny polecany przez Nynka ale i on dla mnie, zwykłego śmiertelnika, niewiele znaczy tzn. znaczył by gdyby, którykolwiek z wymienionych tam organów realizował swoje obowiązki chociażby poprzez nadzór/kontrole w nim opisane.
Ale do sedna czyli wracając do "gównianego" tematu- liczę na porady praktyczne dla podanej liczby 3-4 domowników!! jaki zbiornik-osadnik czyli ile litrów, z czego wykonany, jakiego producenta /wiem-słyszałem, że część produktów to lipa, którą własny ciężar niszczy a co dopiero napór gruntu/, ile metrów drenażu i na czym posadowionego /typ i ilość obsypki/, jak to rozmieścić aby jak najmniej waniało, obsadzać czymś grunt nad rozsączeniem czy zostawić zwykły trawnik, jakieś inne rozwiązanie np. takie jak zaproponował Fassi z gruntowo-roślinną Oczywiście cena ma też niebagatelne znaczenie więc propozycji za fafdziesiat ecipeci by być super eko nie oczekujemy - dwie działki obok jest centrum edukacji ekologicznej a tam dwie wygódki drewniane posadowione w krzakach koło budynku leśniczówki więc wnioskuję, że ryzyko skażenia terenu zostało przez ekologów wielokrotnie - chociażby podczas korzystania z owych wygódek -przeanalizowane. To, że forum AT powinno być o AT też rozumiem ale to w końcu Hyde Park i watek o domu forumowicza
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem