Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2021, 11:36   #214
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
myślę, że masz rację ale to jest prosty temat: ustawiasz dupę tak z tyłu, żeby mieć zero nacisku na łapy. jak musisz wisieć na kierze to dupa do przodu. dążysz do stanu równowagi i pionu na motocyklu bo to on w trialu skręca i się pochyla a Ty zawsze jesteś w pionie. zawsze.
szeroko kolana, stopy na zewnętrznych krańcach podnóżków tak aby między Tobą a motocyklem było jak najwięcej powietrza. i wio.

co do zasięgu - nie wiem /Emek?/ ile dokładnie zrobiliśmy ostatnio na Jurze ale ponoć coś koło 60km i to naprawdę wystarczy. zbiorniki mają około 2-3l więc zabierając PETa 2l z bajurą do plecaka podwajasz niemal zasięg. inna sprawa, że Twój własny zasięg nie da się tak łatwo podwoić i jeśli mówiłeż o mdleniu rąk to to jest nic bo na długich powolnych zjazdach umierają nogi...

niemniej - zabawa jest super.
dość ekonomicznie również jeśli idzie o zakup używki, paliwo i czas na jazdę jeśli można jeździć w pobliżu domu/miejsca zamieszkania.

fajne jest jak się po jakimś czasie wyjedzie do lasu i podnosi się samemu sobie poprzeczkę. oczywiście - ja podnoszę po milimetrze

m
Uzupełniając nieco to co napisał Majtas:

Jeśli chodzi o ćwiczenie przeniesienia jak największej części masy na nogi polecam ćwiczenie jazdy ósemek jedną ręką na różnym ukształtowaniu terenu. Wydaje się proste - ale kontrola gazu w trialówce bez użycia sprzęgła bywa wyzwaniem mając tylko dwa punkty podparcia - czyli nogi. Jakiekolwiek obciążenie ręki destabilizuje cały układ i robi się wesoło.

Ćwiczenie najlepiej wykonywać dwoma rękami na zmianę - z tym że prowadząc lewą ręką trzeba odpuścić większe wzniesienia - nie wszędzie wturlamy się wyłącznie na ślizgającym sprzęgle.

Aby podnieść poprzeczkę w ramach tego ćwiczenia wystarczy zacząć urozmaicać teren.

Popełniłem mały filmik w ramach unaocznienia: https://youtu.be/tQY_aOOM4-U


Ostatnio edytowane przez Novy : 08.04.2021 o 11:46 Powód: Film yt w oknie
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem