Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.04.2021, 07:01   #36
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,663
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 27 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
W sumie mógłbym sporo zaoszczędzić przechodząc na ten KRUS, tylko jak to zrobić będąc zatrudnionym w firmie?
A to już nie wiem
Wiem tylko, że jak jesteś na ZUSie, to po przejściu na KRUS nie możesz przez 3 lata prowadzić DG. Na KRUSie jest jakiś limit dochodów [albo przychodów - nigdy nie doszłam do tego etapu rozważań ]. No i świadczenia emerytalne się nie przenoszą. I nie w każdym zawodzie możesz być na KRUSie [np lekarze nie mogą].
No a od stycznia/lutego 2022 roku mają wejść zmiany, o których mówiłam.


Cytat:
No dobra. Jestem min. Rolnikiem z wykształcenia. To mogę kupować te hektary ziemi rolnej i się na niej budować czy nie? Obecnie wykonuje inny zawód.
Tutaj widzę dwa pytania, na które najlepiej uzyskać odpowiedź u żródła:
- kupno ziemi rolnej - zadzwonić do oddziału KOWRu
- budowanie tam [ich to już nie obchodzi raczej czy jesteś rolnikiem, czy nie] - UG i/lub SP

Co do kupna ziemi - różne KOWRy, różnie podchodzą. Ja jak kupowałam [wg wykazu "łapię" się na wykształcenie rolnicze], to nikt nic nie sprawdzał, wysyłali dokumenty szybko - widać, że tylko czekają np. 14 dni na "legalizację" decyzji - i siup, przychodził polecony. Ale tutaj ziemia słaba, raczej nikt nie jest na nią łasy. Możliwe, że np. w Wielkopolsce będą inaczej do tego podchodzić.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem