Wątek: ID.3 1st
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.03.2021, 10:03   #242
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,985
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 6 godz 14 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Fajnie że mogę sobie wyświetlić waze ale ten program nie do końca jest zintegrowany z oprogramowaniem samochodu, podobnie jak Google maps. Aplikacja pojawia się na dużym ekranie ale już nie ma jej na małym co powoduje że nie ma możliwości przewidywania prędkości i dostosowywania się do warunków na drodze.
Gdzieś na jakimś forum w UK widziałem, że od wersji softu 2.1 Google Maps wyświetla się na obu wyświetlaczach i jest zintegrowane z ACC samochodu. No chyba że piszesz powyżej o Waze, ale Waze to nie jest oryginalny program Google'a więc pewnie nie ma 100% kompatybilności.

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Dodatkowo aby CarPlay działają trzeba mieć włączoną Siri a zasadniczo nie korzystam z tego rodzaju asystentów, pozostają one dla mnie, przynajmniej na dzień dzisiejszy, ciekawostką która co najwyżej można się pochwalić przed współpasażerami. Spróbujcie wyrazić swoją chęć jazdy do Mielec, musicie wiedzieć jak to powiedzieć po angielsku, zresztą ta kobieta z ID.3 nie jest w tym lepsza. Można też spróbować odczytać wiadomość SMS lub maila i spróbować ją zrozumieć.
Praktycznie cały czas używam Android Auto w Tiguanie i działa to idealnie bez włączonego Asystenta Google na fonie. Naciskam przycisk na kierownicy i mówię np "Navigate to Tesco Bursledon" i Google Maps wskazuje to co chcę. Na palcach jednej reki mogę policzyć sytuację kiedy wpisywałem lokalizację celu dojazdu ręcznie z ekranu infotainment. Muszę jednak dodać że telefon mam ustawiony na język angielski nie polski.
Więc mam wrażenie, że albo dane na temat Polski są ubogie, albo spolszczenie tego całego interfejsu głosowego nie zostało zrobione na najwyższym poziomie. Na pewno będę z tej funkcji korzystał jak mi dowiozą mojego ID.3 więc dam znać co i jak.


Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jeszcze można połączyć się z wi-fi, na pokładzie mamy e-sim który działa ale gdybyśmy chcieli sobie zrobić internet pokładowy to musimy kupić dane, a te są tylko z jednej firmy, zagranicznej firmy. Można sobie zrobić hot-spota z telefonu ale integracja z autem nie działa tak jakbym się tego spodziewał. Może kiedyś będzie można zastąpić tego e-sima własnym ale na razie działa to w ten sposób. Co ciekawe inne funkcje typu nawigacja działają i nie krzyczą głośno, kończy ci się pakiet, kup dane. Wygląda na to że w kontrakcie jest ustawiony jakiś bazowy przydział na obsługę połączeń z serwerami VW, SOS i map albo czegoś tam jeszcze, bo teraz ekran powitalny oprócz opcji offline online ma jeszcze klawisz o RODO. No ale rodo jest dla mie czymś czego staram się nie zauważać.
E-SIM jest tylko i wyłącznie do tego aby działała aplikacja WeConnect i inne podstawowe funkcje online samochodu. Za resztę trzeba jak zauważyłes dokupić jakieś tam pakiety, które tanie nie są. Ja hotspot w Tiguanie rozwiązałem poprzez mały WIFI 4G dongle Huawei E8372 z jakąś kartą Data SIM zamontowany przy tylnej półce, który bierze zasilanie z gniazda zapalniczki w bagażniku poprzez USB. Odpalasz samochód i 10 sek potem jest niezależny hotspot i wszystko pięknie działa.





Jeśli u mnie w ID.3 to będzie działało tak jak piszesz więc przeniosę rozwiązanie Huawei z Tiguana.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem