Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.02.2021, 12:38   #498
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Fassi, na samym początku chciałbym zaznaczyć, że wymiana zdań - nawet odmiennych - nie polega na obrażaniu się. Ja szanuję Ciebie i Twoje zdanie, a Ty, proszę nie złość się, jeśli moje zdanie będzie nieco inne. Peace and love

Mówiąc o odchyleniu 0,2 Hz od założonej częstotliwości 50 Hz, mówiłem o normalnym działaniu sieci - działanie na "zielonym polu".

Blackout jest faktycznie ciut dalej/później - masz rację.
Jednak odchylenia powyżej wspomnianych 0,2 Hz już robi kuku w sieci energetycznej, co może prowadzić do destabilizacji całego układu energetycznego.- efekt domina.
Na szczęście od dłuższego czasu w stabilizacji sieci Niemiec uczestniczą: Austria, Francja, Włochy. O innych krajach nie słyszałem.

https://www.netzfrequenz.info/aktuel...zfrequenz-full

Podane wystąpienie Pana Manfreda Hafenburga znam, chyba nawet już to właśnie Ty kiedyś wstawiałeś link, pamiętam, że słuchałem z zaciekawieniem.
Niewielkie sprostowanie, M. Hafenburg był (Schichtleiter im Atomkraftwerk Greifswald - podpis), czyli kierownik zmiany - nie umniejsza to doświadczenia i wiedzy.

Dodatkowo zafascynowany jestem nawoływania skrzykniętych na fb 'ośmioklasistów' do oszczędzania planety i spektakularnego wyłączania wszystkich odbiorników elektrycznych założonych np. na godzinę 20.00 w jakimś dniu.
Operatorzy modlą się wtedy, żeby szlag nie trafił większości elektrowni.

No, ale wytłumacz to ósmoklasiście...
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem