Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.02.2021, 16:08   #1096
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,975
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 23 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Dobrze by było Consi jakbyś się dowiedział jaki typ sterownika masz zainstalowany w tej pompie. Ja mam inny więc nie pomogę ale jakby znaleźć manuala online to by można było coś rozgryźć.

Podstawa to znać też co się ma i jak zainstalowane bo niektóre opcje w sterowniku pompy mogą po prostu nie działać jak jakiegoś elementu nie masz zainstalowanego. Coz z tego że np. włączysz sterowanie pogodowe jak może nie masz fizycznie czujnika temperatury na zewnątrz budynku.
Wszystko to instalator powinien Ci przekazać i w miarę wytłumaczyć. Bo inaczej to pompa chodzi według jego widzimisię a nie Twoich potrzeb.

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Kiedyś trzymałem się tych taryf ale teraz już nie pilnuję taniej taryfy bo się nie da. Nadal nie płacę więcej niż przy jednej taryfie.
Ale o jakim pilnowaniu mowa jesli to sterownik pompy wlacza ja odpowiednio do taryfy (o ile jest odpowiednio skonfigurowany)? A to wlasnie pompa (plus EV Consiego) bedzie pobierac najwiecej pradu u niego w domu. Wiec to te odbiorniki pradu trzeba zoptymalizowac a nie jakies pranie czy gotowanie lub ogladanie TV.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem