Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.02.2021, 18:14   #1051
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,663
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 28 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Consigliero zwróć uwagę na zdjęcie które powyżej zamieściłeś. To gdzie stoi samochód na tle domu. Zwróć uwagę jak na ścianie widać każda płytę styropianu, kołki i mostki termiczne na łączeniu. To właśnie tędy uciekają Twoje pieniądze . Teraz wróć kilka stron do strony 44,45,47, 50 jak wklejałeś zdjęcia z etapu docieplania domu, przeczytaj co wtedy Ci napisałem. Szkoda ze olałeś moje rady, nie posłuchałeś pomimo ze napisałem iż jestem inz z kilkunastoletnim doświadczeniem w tych tematach.
Jest takie mądre przysłowie:

"Możesz przyprowadzić konia do rzeki, ale nie zmusisz go, aby się napił wody"
Myślę lotniku, że masz duże doświadczenie i widać chęć pomocy.
Sama bym skorzystała chętnie, ale boję się, że każesz mi rozbierać dom

ByTheWay - może się przyda do statystyk - dom częściowo drewniana chaupa, częściowo dobudówka sprzed 20 lat - w sumie trochu ponad 100m2. Ocieplenie ścian solidne, ale nieskończone [fundament goły + trzeba poprawić izolację ścian, bo teraz są "wentylowane" [nie pytajcie...]. Gruntowa pompa ciepła. Za styczeń [mrozy do -24stC, duuuże i długie wiatry] - CAŁY prąd niecałe 390kW. Martwiłam się, że sporo, ale jak widzę rachunki Consi, to dziwię się, że tak mało

Aaa - nie mam ponad 20 stopni. Moje zatoki tego nie tolerują. Po prostu ubieram sweterek.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem