Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.01.2021, 15:55   #1642
DziadekH
 
DziadekH's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Kraków i okolice.
Posty: 29
Motocykl: CRF1100 ATAS
DziadekH jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 31 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Mam podciśnieniowego scottoilera i to dziadostwo,cały czas trzeba się bawić pokrętłem.Mam zamiar dokupić centralkę/sterownik lubrixa i zawór elktr. Używał ktoś tego sterownika? http://www.mototopasja.pl/lubrixa/oferta#&gid=1&pid=1
Też używałem scottoilera vSystem, z zaworem sterowanym podciśnieniem, i oryginalnego niebieskiego oleju. Moim zdaniem przez 40kkm spisywał się bardzo dobrze. Jedynym minusem, na początku użytkowania, była konieczność doświadczalnego dobrania optymalnej pozycji pokrętła regulującego dozowanie oleju. Wyznaczyłem dwie pozycje, na dni upalne i te jesienne, było OK.
Teraz mam eSystem gdzie pojedynczą dawką oleju steruje nie zawór tylko pompa. Jeden impuls jedna kropla, bez względu na temperaturę czyli aktualną lepkość oleju. Sterownik umożliwia łatwą zmianę intensywności smarowania poprzez regulację ilości impulsów pompy w czasie. Z tego co czytałem podobne możliwości daje sterownik lubrixa. W prawdzie zarządza on elektrozaworem, ma jednak wbudowany czujnik temperatury umożliwiający kompensatę dawki oleju zależnie od aktualnej lepkości. Czy działa to sprawnie ?. Wybrałem bardziej precyzyjny system z pompką, niestety za cenę x3.
DziadekH jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem