Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.01.2021, 12:19   #223
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,919
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 7 godz 45 min 15 s
Domyślnie

Niekoniecznie jest tak jak piszesz. Ja kupiłem microcampera (Cali) ze względu na zwykłą wygodę. I nie. Nie uważam się za podróżnika ale jak gdzieś jadę to stawiam domek i nie zawracam sobie doopy tym czy są wolne kwatery, czy miejscówka na namiot jest OK czy nie. Po prostu staję i biwakuję. Jak się mam bać zostawiać puszkę na zadupiu to tak samo jakbym miał się bać jechać na to samo zadupie. Czy napęd 4x4 jest potrzebny - moim zdaniem NIE. Czy może się przydać? Jak najbardziej, dlatego ta opcja mnie interesowała i taką też mam. Zrobiłem na razie może 40kkm i kilka razy ten napęd się przydał. Bez niego czekała mnie robota na łopacie lub zapierdala..ie po traktor a tak się obyło bez sensacji. Nie było tego wiela ale było. Mój bolid pali średnio kole 11 litrów, jak miałem Multivana z napędem na jedną ośkę wcale nie palił mniej. Nawet zakładając że 4x4 pali 1-2 litry więcej to i tak pali na tyle dużo że te 2 literki extra nie robią znaczącej różnicy chyba że ktoś liczy każdą dychę co przy koszcie nabycia i utrzymania takiego pojazdu mija się z celem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem