Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.01.2021, 16:43   #5
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 270
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 40 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
U mnie inny licznik i niewiele mogę odczytać

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Na obrazku jest ekran "testowanie segmentów", osobiście nie widziałem licznika "elektronicznego", który nie umożliwiałby odczytu na wyświetlaczu poszczególnych pozycji (a mamy w firmie ponad 100 szt.).
Albo jest przycisk (dostępny, nieplombowany) do przełączania poszczególnych odczytów, albo - odczyty pokazują się same co parę / kilka sekund (można zrobić fotkę, bo czasem za szybko, żeby spisać).
Nie wykluczam, że jednak istnieją takie "inne"...

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
(...) Ostatnio posiłkując się internetem w celu zorientowania się czy moje zużycie to duże zużycie, wpadłem na informację o energii biernej, a za nią okazuje sie tez trzeba płacić w przypadku gdy zużywamy ją nadmiernie. Liczy się ja podobno stosunkiem 8.8.0 do 1.8.0 w moim wypadku to 0.16 co chyba nie kwalifikuje mnie do opłaty za nadmierne wykorzystanie. (...)

(...)
Co do energii biernej, to tak - powinieneś mieć zapisane w umowie, jaki tzw. tg fi (właśnie ten stosunek en. biernej do czynnej) możesz mieć. Jak więcej, to dopłata. ale jest małe ALE:
na zdjęciach Twojego licznika jest takie wskazanie (przed pierwszym zerem wskazania): taki mały kąt prosty z opisami P+ i Q-...
A to oznacza, że energię bierną (w momencie robienia zdjęcia) nie pobierasz, a "produkujesz"/ "oddajesz". Jest to tzw. energia bierna pojemnościowa / oddana, a za to "od zawsze" były opłaty i to większe. I to za każdą kVArh, a nie tylko po przekroczeniu wymaganego tg fi (stosunku bierna / czynna).
W firmie po ostatnich zmianach liczników mamy (na 2-3 obiektach) z tym taki problem, że za czynną pobraną (kWh +) płaci się 600-700, a za bierną oddaną (kVArh -) .... dodatkowe 300-350. Nie mamy tam kondensatorów, tylko falowniki "tak sobie" produkują
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !

Ostatnio edytowane przez magneto : 02.01.2021 o 16:58 Powód: Dopisek
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem