Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.12.2020, 10:42   #40
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Co ty tu za bzdury opowiadasz mieszkam na stałe w Norwegi od 2007 roku i mówię z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa że fantazjujesz i lejesz wodę jeśli chodzi o kurs. Chleb w 2013 można było kupić za 5nok, wody praktycznie nikt tu nie kupuje ale też była mniej więcej od 5 nok. Ceny benzyny były niższe itd. Nie chcę mi się dalej wyliczać a stwierdzenie że archiwalne kursy walut nie odzwierciedlają rzeczywistych kursów jest jakimś totalnym bełkotem. Możesz ściemniać w śród kolegów ale tu kłamstwa nie przejdą. Więc lepiej zamilcz i przestań wprowadzać ludzi w błąd
Myślę, że jako tubylec mógłbyś obalić jeszcze kilka mitów skrajnie drogiej Norwegii Podziwiam ludzi, którzy targają z Polski kufry wypełnione konserwami czy liofilizowantami... a w takiej Remie czy Spar puszka fasoli w sosie to 5zł, makrela tyle samo, tuńczyk w puszce jak w Polsce, jajka jak poszukam poniżj 10zł/10sztuk, w Trondheim w sklepie u chińczyka gołąbki w słoiku z Pudliszek za 9zł . Na CircleK korzystając z ToGoodToGo za 40Nok(poniżej 20zł) dostaję tyle kanapek , że we dwójkę nie przejadamy tego w czasie jednego posiłku.
Oczywiście są rzeczy bardzo drogie ale są one też drogie nie tylko w Norwegii. Jeśli ktoś lubi jadać w knajpach to też poczuje to w portfelu ale podobnie poczuje to też w Alpach
Na pewno robi przeciąg w portfelu tankowanie, szczególnie na północy...
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem