Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.11.2020, 20:00   #27
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,182
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 6 godz 54 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
Dokładnie tak!! Ale taki akumulator tez mozna naładować bez funkcji LiFePO4
ot tajemnica ładuje sie go mniejszym napięciem max to chyba 13,8V ale to musze sprawdzić, zgłębić sie w temat wspomniałem o tym również w pierwszym poście nie sprawdzałem czy regler w crf1100 i crf1000 jest ten sam bo teoretycznie powinien być inny ale nie szukałem, nie potwierdzam, nie zaprzeczam.



Ja bym rozpiął, i ładował każdy osobno. Kulon mi sie nie marzy, bo to wszystko ogarniam na zasilaczu laboratoryjnym mogę dowolne napięcie i i prąd do 10 amper ustawić czy to CC/CV a gdyby była potrzeba to na aliexpres zasilacze dużej mocy czyli 32A też są nawet chyba ktoś mi 60A pokazywał poza tym cyrlice miałem dawno w szkole i juz trochę bym dumał co tez tu pisze a tak jest dla mnie łatwiej
Dzięki ! Na wszelki wypadek kupiłem ładowarkę LiFePO4, bo się naczytałem czym się może skończyć fakap takiej baterii i ile kosztuje nowa (zarówno hondowska jak i zamienniki - ło bosze!!!) Ponadto nie miałem dobrego prostownika do moto, tylko taki "z Lidla" do 4 kółek, więc trochę dołożyłem. Ale jak już ktoś ma dobry prostownik to warto skorzystać z tego co piszesz!!!
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem