Wątek: SHOEI hornet
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.05.2008, 11:18   #70
chomik

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,555
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 22 godz 37 min 31 s
Domyślnie

Jeździłem cały weekend w Hornecie (kupiony w Londynie 1050 zł + transport 20 zł) i naprawdę jestem zachwycony.
I tak:
- szyba rzeczywiście nieparuje, było 6 stopni rano i nic a nic, cały czas w zamkniętym kasku na krzyżówkach itp...
- jak się zrobiło ciepło w terenie po otwarciu wszystkich wywietrzników rzeczywiście czuć przepływ powietrza, pierwszy kask w którym można to odczuć nawet przy mniejszych prędkościach
- cisza, zdziwiłem się jak brzmi mój wydech, myślałem, że mi się coś upier... a to brak szumów powietrza nagle ukazał mi nowy dźwięk tłumika
- kask leży na głowie bardzo równomiernie tak, że nie odczuwa się jego wagi, nie wiem jak to będzie z szyją przy większym przebiegu ale dam znać
- ulga dla uszu, jest tak wykonany, że uszy nie są przyciskane do ścianek kasku, czuć przerwę, myślę, że przez to nie ma problemu z jakimikolwiek słuchawkami
- możliwość założenia osłony pod brodę co znacznie zwiększa ciepło gdy zimno, przy tym jednym ruchem można zdjąć
- fajnie, że można jezdzić z goglami z zamkniętą szybą, dzięki temu w terenie szyba otwarta a gdy trzeba było wskoczyć na asflat zamykałem i dzięki temu nie miałem zabitych zwierzoków na goglach no i ciszej, cieplej....
- nie czuć oporów powietrza przez daszek przy większych prędkościach (160 km/h) gdy lekko się nachyliłem daszek zajebiście współgra z szyba, dla osób niższych (ja mam 198cm) pewnie będzie działał bez nachylania.

No to tyle.... W Polsce niestety koszt to 1600 zł i do tego trudno jechać swobodnie i przymierzyć przynajmniej w Poznaniu....
chomik jest online   Odpowiedź z Cytowaniem