Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.10.2020, 11:57   #8
Marcinnn6
 
Marcinnn6's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Zgierz
Posty: 868
Motocykl: EXC 250 TPI
Przebieg: galanty
Marcinnn6 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 20 godz 1 min 27 s
Domyślnie

Przerabiałem temat na wiosnę. Chciałem kupić liścia początkowy budżet był 6000zł a wyszło, że kupiłem nówkę z salonu - exc tpi 250. Rozmyślania i kalkulacje zajęły mi ze trzy miesiące hehe - pewnie było by szybciej jakby to był kolejny liść w życiu.
Cena jaka była na wiosnę za rocznik 2019 - rok modelowy 2020 to 34 800zł i za tyle kupiłem.

Oglądałem używki, brałem pod uwagę KTM, Sherco, Betę, GasGas (nie brałem pod uwagę Rieju i TM, bo jednak marki zbyt egzotyczne) Huski nie brałem pod uwagę bo za droga była.

Padło na exc. Zadecydowała jednak popularność marki, dostępność części, dostępność akcesoriów (tutaj zdecydowana wygrana KTM'a) i DLA MNIE również ważny element łatwość w odsprzedaży. Beta też jest ok, i robi się coraz bardziej popularna a w standardzie oferuje sporo. Chociaż jak się przejechałem Betą to pierwsze co to wibracje na podnóżkach, ale to był model chyba 3 letni. W nowych podobno tego już nie ma.

Co do samej jazdy to TPI to zajebista sprawa. Jest przede wszystkim dół. No i spalanie diametralnie niższe od gaźnikowca. Polecam do obejrzenia filmik z Krzeszowic porównują spalanie gaźnika vs TPI - wyraźne zwycięstwo tpi. Nie trzeba robić mieszanki tylko lejesz wachę (co prawda niektórzy dodają trochę oleju do paliwa, ale to juz samemu trzeba zadecydować)

Ja wiem, że są głosy, że: kurwa tylko gaźnior w 2T i wogóle wtrysk to chujnia Ja jestem jak narazie zadowolony.
Marcinnn6 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem