Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.10.2020, 17:39   #542
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,973
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 6 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Seryjny łańcuch to gówno w każdy nowym elektryku, Jak założysz porządna wzmacniana kasetkę i łańcuch to dużo więcej na nimi zrobisz po górach. Tu moim zdaniem nie chodzi o dbanie, bo niby co trzeba z nim robić oprócz smarowania ? Tu chodzi o to że i tak się sprzeda a ktoś jak go zajedzie po kilkuset km to i tak wymieni na lepszy, właściwy. U siebie za kasetkę płace dwie stówki a za łańcuch półtorej i do 1500 km jest spoko, potem wymieniam jak się naciągnie i zaczyna przy zmianie przelatywać po zębatkach. Kilka razy przy ostrych podjazdach tak przeleci i kasetka na śmietnik bo krzywią się zęby i potem już nie zapina precyzyjnie biegu.
Z własnego doświadczenia to mogę doradzić żeby na ostrych podjazdach na wysokim wspomaganiu starać się nie zmieniać przełożeń, bo strasznie jebie i wszystko przez to cierpi. Tylko dopasować bieg i ciągnąc pod górę, nie zawsze się da, ja tak staram się jeździć. W zwykłym rowerze takie problemy nie występują , tu jednak siła jest dużo większa.


Potraktujcie to czysto informacyjnie, miałem okazję niedawno jeździć Olympia EX 900. Z silnikiem Oli Sport, włoska produkcja całkowicie wykonywana w Cesena na rodzimych podzespołach, a włosi są dobrzy w produkcji elektrycznych silników. Montują tam seryjnie baterię 900 WH na celach Tesli, 5 stopni wspomagania i personalizowany tryb. Nie wiem ile to obecnie kosztuje, ale jesienią zeszłego roku na targach w Milano cena oscylowała w granicach 4200 euri. Jeśli nie miałbym kilku baterii do Yamahy to bym go kupił, ze względu na to ze silnik objęty jest dwu letnią gwarancją bez limitu km, baterią 900 WH zamykam temat braku autonomii. Nowy silnik kosztuje 740 euro, więc nawet jakby dupnął po upływie gwarancji i nie dało się naprawić, to nie jest to jeszcze tragedia cenowa.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 13.10.2020 o 18:14
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem