Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.09.2020, 21:53   #81
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,983
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 5 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Wszystko sie moze zdazyc ale oceniam to raczej na belkot jakiegoś flustrata. Jak to na FB, potrzebował zaistnieć?
Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Pierdolenie jakich na FB nie mało...
Nie chcę zaczynać gównoburzy bo uważam, że każdy jeździ czym chce lub na co go stać. Nie ma więc co tu bronić marki i najeżdżać na faceta (jak to szybko zrobiło KTM lobby powyżej), który kupił moto do jeżdżenia a nie do przechowywania u dealera. Raczej trzeba by było pomóc jakimś zapisem z prawa konsumenckiego, co facet ma zrobić w tej sytuacji.

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Choroby wieku dziecięcego nasilone składaniem przez ciapatych. AT 2016 też miała wad od metra
Serio (i nie bronie tutaj marki) ale jeśli, wytarta anoda, rdzewiejące szprychy i recall na stopkę centralną to te wady "od metra" powodujące, że do NAT trzeba wzywać assistance w "czarnej doopie" to ja nie mam pytań...

Ale nadal twierdzę, że KTM 790 Adv to ciekawa propozycja, tak jak i NAT, T700, 1200GS i wiele innych. Dla każdego do wyboru, bez zjadliwych uwag i sztucznego patriotyzmu dla jedynej "słusznej" marki (którakolwiek by ona nie była).
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem