Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.08.2020, 08:12   #30
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 632
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 16 godz 37 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Ciekawa teoria poprzesz to jakimś dokumentem

Pod wylewkę oczywiście można użyć grafitowy czy nawet różowy jak ktoś znajdzie ale musi być min EPS80 a najlepiej EPS 100 jeżeli jest grubsza warstwa.
Na podmurówkę nie nadaje się. W fundamenty powinien iść XPS

Z pozostałą cześcią Twojej wypowiedzi się zgodzę
Nie potrzebne żadne dokumenty, bo nie chodzi o te "szare" produkowane w tej chwili do ocieplania ścian. Chodziło o wyjaśnienie do czego na początku był stosowany taki "grafit-szary"... Stosowany był głównie ze względów na większą twardość w takich celach. Zresztą rodzajów szarego od groma. I również zgadzam się, że ma być XPS jeśli ktoś fundamenty robi i wybiera taką metodę, a nie np. płyty EPS (też styropian ). Ale co producent, to każdy swoje symbole stosuje (XPS 80, Hydro 80, Hydro Lambda, Lambda Plus, nawet swoje oznaczenia do grubości już stosują, a dopiero w specyfikacji towaru przeczytasz jaka grubość w mm) i teraz w każdym markecie jak zapytasz Panią czy Pana o styropian, to odpowiedź-pytanie: "szary czy biały?", a dopiero jak o cenę zapytasz to zaczynają tłumaczyć symbolami, grubością i "lambdami".

Chodziło mi tylko o wyjaśnienie, że nie jest dobrym rozwiązaniem ocieplanie nim ścian. Ten zwykły "szary", wg mojej opinii, nie nadaje się praktycznie do niczego...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem