Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.07.2020, 10:43   #1
czaras
 
czaras's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2019
Miasto: Poznań
Posty: 63
Motocykl: CRF1100L DCT '23
czaras jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 20 min 15 s
Domyślnie Ręczne odbiorniki GPS do jazdy motocyklowej

(Post przeniosłem z działu giełda - Neo)


Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Do wzięcia zestaw (tylko zestaw - nie rozdzielam sprzetów) odbiornik GPS Garmin 62s bez map fabrycznych (ale rzecz jasna można wgrywać co tylko Internet daje) z solidnym uchwytem Touratech na kluczyk.
Neo, jeśli to nie problem, czy mógłbyś, ku uciesze mojej i zapewne innej gawiedzi, opisać pokrótce swoje wrażenia z używania tego sprzętu z punktu widzenia motocyklisty? Zawsze mnie korciło, by sprawić sobie takie coś, ale zastanawiałem się w czym ono przewyższa smartfona czy np. typową nawigację Zumo XT.
Interesuje mnie takie praktyczne zastosowanie jak m.in.:
  1. Zapewne umożliwia ona zaplanowanie sobie na kompie w domu trasy d i wgranie jej do urządzenia. czy korzystałeś z tego? czy takie planowanie na sucho się sprawdza jeśli nie znasz konkretnego regionu? Przykład: lecę na Słowację i chce tam sobie pół dnia polatać na off'ie, a nie znam terenu kompletnie.
  2. Czy w czasie jazdy, gdy dotrzesz do tzw. 'czarnej dupy' na off'ie i za bardzo nie wiesz gdzie ruszyć dalej, możesz uruchomić urządzenie i na nim zaplanować sobie dalszą sensowną trasę?
  3. Pewnie istnieje możliwość wgrania sobie gotowych tras ułożonych przez innych motocyklistów off'owych. Jak wygląda dostępność takich tras w PL i innych krajach?
Jeśli popełniam gafę pytając o to w tym wątku, wybaczcie, a admina proszę o przeniesienie może w odpowiednie miejsce.

Ostatnio edytowane przez Neo : 11.07.2020 o 11:12
czaras jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem