Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.06.2020, 19:42   #1435
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

1. Żaden (prawie) człowiek z manualem (i QS) nie zmieni biegów szybciej od DCT itp. A nawet jak mu się uda zmienić 2, 3 czy razy to paru zakrętach czy mieście odpadnie. Wiedzą to Ci co pojeździli trochę tym i tym - sorry Panowie.
2. Osobom pytającym „po co” lub twierdzącym, że bez sensu, gorąco polecam zadać sobie samemu to pytanie o motocykl, np. „po co kupiłeś motocykl”. Odpowiedź można podstawić do QS czy DCT czy dowolnego innego komponentu motocykla. Proponuję na głos.
3. Czuję się wywołany poprzednią wypowiedzią bo jeździłem w życiu paroma moto z manualem, dwoma z QS i NAT DCT. Nie znalazłem jeszcze sytuacji, w której nie chciałbym DCT. Dodam, że w 690 tez miałem QS i uważam, że w lekki teren to świetne rozwiązanie. Mimo to często plułem sobie w brodę, że bez sensu jest to ciagle zmienianie biegów.
4. Współczuję tym co uważają, że zmienianie biegów jest miarą umiejętności jazdy na moto (albo miarą czegokolwiek), bo jak nadejdzie era moto elektrycznych to będzie kłopot.
5. Nie wiem czy o ten tor w Radomiu chodzi, ale byłem tam kiedyś na takim małym torze dla gokartów chyba 😀 i były jazdy testowe moto Hondy. Nieźle padało. Nikt nie był w stanie wyprzedzić VFRki z DCT. Ale to sami amatorzy jeździli.
Hough.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem