Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.06.2020, 17:50   #23
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Dzień 3.

Fajnie spać w łóżku ale są wakacje więc trzeba rano wstawać i jeździć



Pożegnanie z rodzinką. Motorek czeka przy stajni z bykami Plan na dziś. 150km na północ na Podlasie. Czyli plan na cały dzień jest

IMG_20200521_084418.jpg

Motorek wioskami idzie. Niby droga 19 krajowa leci całkiem niedaleko. Ale to nie dla mnie droga. Równolegle przez wioski na północ idą inne drogi. Nie z awsze jest asfalt I to jest fajne Po szytrach sprzęt idzie naprawdę fajnie :-)

SAM_9660.JPG
Zielono.

SAM_9652.JPG
Zielono.
SAM_9656.JPG

W pełnej krasie nad jakimś zalewem.

SAM_9638.JPG


SAM_9639.JPG

Silnik. FMB 139. Jest to najpopularniejszy silnik na świecie. Inżynierowie Hondy w 1958r stworzyli Hondę SuperCup 50. Przez dekady dokonwywali delikatnych modyfikacji. Licencyjnie tłukli to na całym świecie. I tłuką to w milionowych nakładach po dziś dzień. Cała Azja tym jeździ. Hondę oryginalną można dziś kupić w salonie jako Hondę SuperCub 125 Można kupić starszą Hondę Wave 110 lub klona Suzuki jako Address 125 :-)


SAM_9646.JPG

Kolega pytał o opony Heidenau K58 Zastanawiałem się jeszcze nad K56 ale stwierdziłem że motorower na bank wciągnie czasem w lekki off Ja K58 polecam - nie są to opony z plastiku

Zawias. Seryjny zawias motorowera był tragiczny. Tragiczny przez duże T. Analizując w garażu - gdy siadałem na motorower to przód uginał się minimalnie może 5mm a tył.... Wcale. Efekt. Jazda po dziurach powodowała dobijanie zawiasu przy odbiciu. Przód został zmodyfikowany przez cięcie sprężyn kątówką - o 1cm. Tył inaczej. Fabryczne sprężyny nie mają regulacji napęcia. Fabryczne amortyzatorki są amortyzatorami wyjętymi chyba z meblościanki. Malutkie. Szybka analiza wymiarów i zakup tylniego zaiweszenia z Rometa K125. Amortyzator przypomina amortyzator i regulacja napięcia sprężyny. Jazda po modyfikacjach? BAJKA!

SAM_9641.JPG

Międzyrzecz Podlaski. Pierogi na obiad.

IMG_20200521_122303.jpg

Generalnie przez te wirusy dużo gastronomii zamknięte i trzaba się naszukać jedzenia. A Międzyrzecz? Ładne miasto :-)

IMG_20200521_123734.jpg
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem