Wątek: Garmin zūmo XT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.06.2020, 19:23   #150
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Używałem wbudowanych map, wspominam o tym. Zumo XT ma „swojąâ€ mapę topograficzną.
No własnie to dla mnie jest niejasne. Ale domyślam się, że te testy z wyznaczaniem tras które ilustrujesz screenami są wykonywane na CityNavigator Europe? Nie korzystałeś z tych TopoActive, które też są zainstalowane?
Twoje doświadczenia z PL Topo mnie zaskakują. Masz na myśli https://www.pltopo.pl ? Używam tej mapy od lat równolegle z CNEurope i zdecydowanie twierdzę, że routing (a także cały szereg innych niuansów) ma dużo lepsze od CNEurope. Oczywiście dotyczy to terenu PL. Drążę ten temat bo właśnie PL Topo w połączeniu z tym sposobem tras alternatywnych w zumo XT może dać ciekawe możliwości. Ty się zabrałeś za poważniejsze testowanie, więc - super! - czegoś się dowiem od ciebie...

W gruncie rzeczy o funkcjonalności nawigacji decydują w większej mierze jednak same mapy. A z tym w firmie Garmin nie jest zbyt dobrze. Więc albo mapy lokalnych dostawców niezależnych (np. komercyjna PL Topo lub różne darmowe OSM-y) albo inne platformy nawigacyjne. Dotąd najlepszym rozwiązaniem było korzystanie na garminie z programów androidowych - miało się wtedy "kilka w jednym". Teraz być może w tym nowym zumo xt da się wykorzystać jakieś jego sztuczki?

Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem