Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.06.2020, 14:03   #75
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 478
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 godz 21 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Wymiana oleju ani nie leczy ani nie psuje skrzyni. Ułatwia jej pracę i zwiększa jej trwałość po prostu, jak w silniku.
Oczywiście lepiej wymieniać grawitacyjnie połowę oleju co 30 tys. niż nie wymieniać wcale, ale jeszcze lepiej wymieniać dynamicznie całość co 50 tys. i jeździć na czystym oleju, a nie na regularnie rozcieńczanych brudach z 10 lat.

Serwisy robiące dynamiczną wymianę używają też czasem jakichś chemicznych płukanek do skrzyń przed zalaniem nowego oleju. Nie używałem tego nigdy więc nie wiem czy to pomaga, szkodzi czy wszystko jedno.
Hej , jako założyciel "wontka" odpowiem na pytanie powyżej W przypadku mojego samochodu był dodawany "czyścik" , ponieważ filtr jest wewnątrz skrzyni. Po wymianie oleju nic się nie działo i skrzynia niczego nie musiała się "uczyć" , jeździ tak samo jak przed wymianą. Minął już rok i trzy miesiące.
Przebieg przy wymianie niecałe 120 tyś , od nowości u nas . Dziwię się że u Ciebie przy 180 tyś była smoła. U mnie olej był koloru bordowego , a nowy Ravenol jest koloru jasnej wiśni , można zobaczy na początku wątku zdjęcia.
Co do legend o tym jak psują się automaty po takim "zabiegu" , myślę że biorą się one z faktu że kupujemy samochody z tzw zachodu po tuningu liczników i prawdziwe przebiegi są X razy wyższe.
Poza tym panuje u nas w kraju przekonanie że na zachodzie to przysłowiowy Niemiec jedzie ze wszystkim do serwisu, co jest bujdą na resorach .
Co do wymiany statycznej to mnie nie przekonuje jako bardziej ekonomiczna , ponieważ żeby ją uczciwie wykonać to według mnie trzeba zamiast 10 l zużyć 15 l , a sam olej jest najdroższy w tym całym zabiegu. Nikogo nie namawiam , lepiej "uczciwa" statyczna niż wcale ale dynamiczna jest po prostu lepsza ale jednocześnie droższa , jak w życiu coś za coś.
Taka zabawna refleksja mnie nachodzi , kupujący samochód używany chciałby pełną historię serwisową z wszystkimi fakturami itd , ale jak już kupi to przecież nie będzie "frajerem" i nie będzie walił kasy na serwisy sam se bedzie reperował
Ja dbam o swoje samochody ponieważ trzymam je po kilka lub nawet kilkanaście lat i dzięki temu rzadko się psują jak dotąd.
Miłego dzionka
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem