Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.06.2020, 22:54   #87
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,325
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 17 godz 20 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.
Ale to właśnie o to się rozchodziło, że nie zostały uzgodnione terminy i decyzje o zamknięciu i dlatego teraz 15.06 ma być jasna informacja odnośnie Schengen. Pozostałe kraje już nie tak ważne, a my w Schengen jesteśmy.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.




Zupełnie nie chcę bronić rządzących, bo choćby za mało testów robią cały czas. Ale wtedy 60 a teraz 600 to jest różnica w tę stronę, że wtedy testów nie było, nie było lokalizacji ognisk zarażania i była ostra tendencja zwyżkowa. Kolejna sprawa, że każdy tydzień dłużej najdeścia fali tym bardziej można się przygotować. itd. Podkreślam: nie chcę się odnosić do sytuacji w PL - chcę pokazać, jak epidemiolodzy rozróżniają te stany.

Na moje: za mało testów u nas i za wcześnie nas otwierają. Gdy to się zestawi z wakacjami to może być niebezpiecznie.
Wojtek, jest już absurdalny temat Koronawirus, na szczęście tam nie zaglądam, to zostańmy tu przy informacjach o m.in. granicach.


Dzisiaj dostałem info z ambasady w Czarnogórze, że zorganizowane grupy turystyczne są już z polski wpuszczane, podobnie jak tranzyt dla polaków. Niestety indywidualny turysta tylko tranzyt.
luk2asz jest online   Odpowiedź z Cytowaniem