Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.04.2020, 18:03   #217
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,989
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 11 godz 14 min 9 s
Domyślnie

A ja z kolei nie widzę jazdy w trasie z plecakiem czy w grupie bez interkomu.
Nie korzystałem z wielu typów, gdyż mam wrażenie trafiłem dobrze z wyborem firmy w tej branży czyli Sena
Nie darmo Schuberth pożegnał sie jakiś czas temu z Cardo i teraz dedykowane interkomy robi im Sena. Sena tez robi dedykowane interkomy dla Nexx'a.

Dla mnie wybór był prosty równiez dlatego, że Sena robi jeden model interkomu który wymiarami bije inne na głowę - Sena 10R. Ja osobiście nie lubię wielkich interkomów przypiętych do kasku, które gwiżdżą podczas jazdy i de facto za pewne trochę ważą.

Na początku więc kupiłem model SMH10R, który potem dostała żona gdy zaczęła ze mną jezdzić. Ja z kolei wszedłem w nowszy model z tej linii czyli 10R. Oba moge polecić. Zasięg jest OK (według specyfikacji 900m), w górach i w terenie zurbanizowanym oczywiście mniejszy. Ma wiele profili BT więc uda się ustawić tak intercom aby było audio multitasking itp. Współpracuje z interkomami innych marek bo ma funkcje Universal intercom. Nie ma problemu z głośnością i jakością dźwieku nawet na autostradzie. Można nawet współdzielić muzykę w grupie.

Nie jest to tani biznes, ale według zasady kup raz a porządnie.

Poniżej filmik kolegi Anglika z jednego z naszych wyjazdów do Szkocji w 2016 roku gdzie byliśmy na kilka motocykli. 4 miały interkomy (w tym ja i żona jako plecak). Wszystkie interkomy były Sena - modele SMH10R, 10R, 10C (hybryda - kamera i interkom, na tym film był kręcony), 20S.

Posłuchajcie jak nas wszystkich słychać na tym nagraniu (co prawda muzyczka co ją wstawił trochę w tym przeszkadza) i zauważycie, że to naprawdę działa, nawet przy dużej prędkości na autostradzie. Słychać też trochę język polski gdy rozmawiamy z żoną między sobą na grupowym kanale

P.S. Bez uwag co do treści i obrobki wideo. To nie mój filmik

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem