Wątek: Olej
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.03.2020, 13:30   #126
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał benm323 Zobacz post
mdxmd rozwiń swój wywód. Opierasz się na doświadczeniach serwisu, który wiadomo nie będzie czekał. No jakby nie było w ten sposób nie spłynie cały. W poprzednich moto tak robiłem i będę robił, chyba że mnie przekonasz. Bo zalanie od razu nowym jak silnik jeszcze nie ostygł nie przekonują mnie, bo aby dlaczego, jakie to ma znaczenie. Galar lej 10W30 i bedzie pan zadowolony.
gdy zlewasz olej z silnika oraz odkręcasz filtr pozbywasz się całego oleju z magistrali olejowej, zauważ, że zalewając nowy olej po pierwszym uruchomieniu kontrola oleju potrafi świecić się nawet kilka s zanim magistrala oraz nowy filtr napełni się olejem i jest to charakterystyczne po każdej wymianie oleju w silniku (przy czym czas ten jest różny zależnie od konstrukcji)

czyli przez te kilka sekund silnik pracuje bez ciśnienia oleju

jeżeli silnik jest jeszcze rozgrzany to trzeba niewiele energii aby go uruchomić oraz utrzymać obroty.

jeżeli silnik jest zimny opory są dużo większe i trzeba dużo więcej energii i siły nacisku na panewki aby uruchomić a później utrzymać obroty szczególnie gdy temperatura w której uruchamiamy jest niska.

Czekanie całą dobę na ostatnie krople oleju jest pozbawione sensu bo nawet jeżeli zostanie 100ml starego oleju to jakie to ma znaczenie.. przy 4L nowego oleju i to jeszcze w silniku benzynowym.

Jeżeli już ktoś chce zadbać o silnik to proponuję dać śruby spustowe oleju z magnesem, który wyłapie wszelkie opiłki zanim trafią do pompy olejowej.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 22.03.2020 o 21:23
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem