Wątek: Olej
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.03.2020, 22:14   #119
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał benm323 Zobacz post
Wymiana oleju zrobiona. Wczoraj przejechałem się kawałek żeby trochę zagrzać i spuściłem olej. A że nie mam centralnej to podniosłem z tyłu stojakiem i wykręciłem 2 śruby spustowe. Zostawiłem tak na całą noc. Rano postawiłem na boczną i jeszcze wyleciało sporo. Na bocznej znowu z 3h postał i znowu do pionu i dalej coś tam skapuje. Ogólnie dość sporo tego kapkania w różnych pozycjach. Jak już prawie nic nie kapkało to zalałem 4L. I nie jest to wystarczająco. Dolałem więc 0,2 tak jak w manualu i jest OK. Także jak ktoś leje 4L do DCT to widocznie coś tam starego zostaje. Czy ktoś może wrzucić fotę miski od wewnątrz jak jest uformowana. Bo dlaczego są 2 korki. Z początku myślałem, że tylna lewa jest jak nie ma się centr, a przednia jak stawia się na centralnej, ale chyba błędne to myślenie. Wg procedury mam poziom oleju 1/4 na podziałce MJP. Po godzinie już 1/2. Co oznacza pierwsza podziałka MJP, a co druga G8.
nowy olej zalewa się zaraz po spuszczeniu starego i odpala silnik zanim jeszcze ten ostygnie... czekanie całą noc z zalaniem nowego oleju i odpalenie silnika jest błędem.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem