Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.03.2020, 15:41   #40
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasa Zobacz post
Nie poniosło Cię za szeroko? ;-) Tak poważnie, to on się sam podgrzewa tuż po włączeniu.
Zamówiłem przed chwilą Lavazza Grande Ristorazione i Lavazza Super Gusto, mają więcej robusty.
Poszukam Saka, jeśli to ma naprawdę zmienić moje nastawienie to wchodzę w ciemno.
Nie, nie poniosło mnie za szeroko

Chodziło mi w skrócie o to, że zbyt duże zakwaszenie może być stąd, że coś ma złą temperaturę (generalnie, aby kawa była dobra to mniej więcej: dobra kawa, dobry ekspres [temperatura wody, ciśnienie] i zmielenie; w mojej uwadze o podgrzaniu ekspresu ma się do drugiej kategorii i temperatury ekspresu.

Nie pamiętam, jak to się po polsku nazywa*, ale chodzi o podgrzanie ekspresu, jego elementów mających styczność z wodą a potem kawą. Tak wiem, że jak się włącza ekspres, to robi się ciepły ów ekspres. Ale to nie znaczy, że podgrzana do właściwej temperatury woda przepływając do kawy (z której ma wydobyć esencję) nie straci temperatury (nie zostanie schłodzone) przez niższą temperaturę w uproszczeniu "rurek". Dlatego też jednym z rozwiązań szukania zbyt kwaśnej kawy jest wygrzanie ekspresu aby elementy nie chłodziły wody.

Ja do Lavazzy nie umiem się przekonać. Robiąc reklamę Polskiemu, to spróbujcie jego mieszanek (z robustą). Uciekłem przed kwasem.

* Podgrzanie/wygrzanie body? Puszki? Grupy?
  Odpowiedź z Cytowaniem