Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.03.2020, 21:53   #132
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Czy takie tematy będą dla Ciebie ciekawe?

Cześć

Sezon jest już blisko. Z tego powodu dostaję co raz więcej pytań i próśb dotyczących przygotowań wyjazdów do Rosji. Skoro ten ktoś napisał, więc potrzebuje uwagi. W związku z czym, staram się nie tylko odpowiedzieć na pytania TAK czy NIE, a również WYJAŚNIĆ dlaczego tak myślę. Podaję wtedy różne argumenty, pokazuję na co warto zwrócić uwagę, etc. Zresztą, już wiesz jak to robię
Żeby odpowiedzieć na takiego maila, najpierw myślę jak najlepiej przekazać informację żeby były użyteczne i jasne, dopiero później odpowiadam. Staram się nikogo nie obrazić, jednak nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania jak te:
„Co możesz mi polecić na dwutygodniowy wyjazd do Rosji?” lub „Czy możesz dać mi jakąś ciekawą trasę?” albo „Jadę w lecie od Warszawy do Irkutska. Czy coś możesz mi opowiedzieć o tej trasie?” Niestety, na wszystkie takiego rodzaju pytania odpowiem tak: przepraszam, nie mogę.

Teraz po kolei.
„Co możesz mi polecić na dwutygodniowy wyjazd do Rosji?” Niestety, niczego nie mogę, bo nie wiem ani co Cię interesuje ani s kim i kiedy chcesz tam jechać i nie wiem dokąd konkretnie.

„Czy możesz dać mi jakąś ciekawą trasę?” Ciekawa trasa dla każdego jest swoja, ponieważ kobiety zwykle nie zbyt są zafascynowane heraldyką, a faceci wolą twierdze. Ciekawą Twoim zdaniem trasę ty możesz zrobić tylko sam. Przecież nie pozwolisz mi wybrać opony dla Twojego motocykla na ten wyjazd, prawda? To, że jestem Rosjanką, wcale nie znaczy, że znam w Rosji wszystko i że moje preferencje zgadzają się z Twoimi

„Jadę w lecie od Warszawy do Irkutska. Czy coś możesz mi powiedzieć o tej trasie?” Nie mam pojęcia o co konkretnie Ci chodzi. To takie same zagadnięcie jak „Co możesz mi powiedzieć o trasie Warszawa – Lizbona?”

Chętnie Ci pomogę przygotować Twoją wyjątkową trasę, ale to nie znaczy, że przygotuję Twój wyjazd za Ciebie

Więc postanowiłam zrobić cykl postów o tym JAK można zrobić TWOJĄ trasę, która będzie Ci odpowiadała w 100%, bo…… w końcu zrobisz ją SAM.

Opowiadając o tym, będę korzystać wyłącznie ze swojego doświadczenia i niemal we wszystkich tematach będę aktywnie posługiwać się mapami.

W tych postach będą poruszone tematy:
„Co jest bezwzględnie konieczne do zaplanowania podróży?” – niektóre dane Twojej podróży bez których nie potrafisz niczego zaplanować.
„Jak znaleźć drogę którą zechcesz pojechać?” – wszystko o drogach w Rosji.
„Jak znaleźć miejsce do nocowania na dziko?” – nazwa mówi sama za siebie.
„Towarzystwo w podróży”- opowiem dlaczego nie warto brać dziewczyny na 2 tygodni do karelskiego lasu.
„Jak znaleźć atrakcje?” – jak przy pomocy sieci i bez języka rosyjskiego znaleźć ciekawe miejsca dla siebie.
„Jaki to las i czy można tam wjechać?” – temat o poruszeniu się po lasach i wszystkim co z tym związane.
„Mapy” – pokażę jak czytam stare papierowe mapy i co od tych informacji oczekuję dzisiaj.

Czy takie tematy będą dla Ciebie ciekawe?

Katerina.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem