Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.02.2020, 16:08   #151
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 470
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 23 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
szybko Ci ta kwasowka pada, ja moja postawilem w garażu na poczatku listopada, tydzień temu zakręciła jak gdyby nigdy nic.
No mój aku dogorywa. Naładowałem go do pełna chyba 5 stycznia. Od 2 tyg nie jeździłem, Motor już dziś nie odpalił.

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
zakres temperatur pracy, które podajesz, dyskwalifikują trochę ten aku do użytku w skrajnych temperaturach.
tu nie jestem pewny, znaczy nie wiem jaka temperatura panuje wew. boxa baterii, jak szybko będzie się nagrzewać wnętrze baterii z transmisji z boxa i z ciepła wydzielanego przez baterię. Może jest 40-50 maks!? Pojęcia nie mam. A może jak podchodzi pod 60 momentami, to i tak zanim dobije do tej temperatury wew. baterii, zdąży się ona naładować!?
Baterie LiFePo4 mogą spokojnie być ładowane 0,5C. wiec w teorii 2,5h jest od zera do pełna powinna się nabić. 50oC to już naprawdę gorąco, na tyle że ja zaczynam odczuwać to jako parzenie a nie jak ciepło.
Z ciekawości znajdę chyba jakiś prosty termometr z zapisywaniem temp maks/minimalnej oraz sondą i spróbuję ją przyczepić do aku.

Ostatnio edytowane przez zylek : 02.02.2020 o 16:35
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem