Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.01.2020, 16:31   #447
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 506
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 7 godz 10 min 0
Domyślnie

Tak na szybko to styropian grafitowy bardziej chłonie ciepło od słońca i szybciej się utlenia, zwłaszcza jeżeli mamy ciemny tynk. Widziałem już elewacje które po 3-4 latach miały pustkę pod tynkiem, tynk wisiał na siatce. Montaże styropianu grafitowego powinien odbywać się w dni bezsłoneczne lub należy elewację osłonić siatkami. W przeciwnym razie styropian po przyklejeniu będzie klawiszował i łódeczkował. Materiał tez bardziej niż biały styropian pracuje pod wpływem temperatury czyli kurczy się i rozszerza co ma wpływ na mostki termiczne. W niektórych warunkach wilgotnosciowych widać każda płytę na ścianie (pod tynkiem) Kolor wynika z dodatku grafitu w procesie produkcji jednak zastanów się czy w gorszych lambdach nie jest dodatek odpadu czyli popiołu + marketing.
Kiedyś marketingowo był styropian w „ciepłe kropki” może gdzieś doczytasz jak powstał, ja ty nie chcę pisać
Zaletą jest dobry współczynnik U. Tylko trzeba pamiętać ze producenci styropianu nie uwzględniają procesu starzenia który w następuje bardzo szybko. I U za kilka lat znacznie odbiega od U deklarowanego. Z powodów zawodowych nie mogę umieścić tu wyników badań ale może gdziesz wyszukasz w necie
Wiec lambda to nie wszystko
Poza tym kliknij w link
https://www.google.pl/amp/s/www.mone...a.html%3famp=1

Ostatnio edytowane przez lotnik : 24.01.2020 o 19:28
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem