Wątek: Strzelectwo
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.12.2019, 19:51   #30
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 259
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 19 godz 37 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zeus Zobacz post
Z niczego nie strzelam, ale interesuje mnie broń czarnoprochowa. Myślę o zakupie jakiegoś niedużego rewolweru, lub np derringera 2-lufowego żeby zacząć zabawę na strzelnicy. Co możecie polecić na początek (....)
Jakiś czas temu "otarłem się" o strzelanie z czanoprochowców. Miałem rewolwer (Uberti Remington .44 5.5"), pistolet (D.Pedersoli Charles Moore .45, tarczowy - z przyśpiesznikem "francuskim" - jeden język spustowy).
Zależy, co Cię bardziej pociąga - postrzelanie, wyżycie się, czy wyniki i ich poprawianie. Z moich doświadczeń - a trochę ślepawy jestem - to tak: do tarczy TS-2 (PSP) z rewolweru miałem sporo trudności, aby trafić "w czarne" (odległość 25 m, średnica czarnego - pola, 7 do 10 - ok.19-20 cm), z pistoletu, po poprawkach na przyrządy (nieregulowane) - trudno mi było się w tym obszarze tarczy nie zmieścić. Są jeszcze karabiny, strzelby gładkolufowe.
Pomyśl, w co chciałbyś się bawić (i czy bawić, czy na poważniej), najlepiej postrzelaj z różnych rodzajów broni (nie kupując), wyrób sobie zdanie i potem... miłej zabawy
Edyta:
No i pamiętaj - czarny proch jest zdecydowanie bardziej "korozyjny" (związki siarki głównie) - i po strzelaniu trzeba koniecznie broń CP dokładnie wyczyścić i zakonserwować.

Edyta 2:
Sporo info znajdziesz tutaj:
Forum_Broń
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !

Ostatnio edytowane przez magneto : 20.12.2019 o 20:04 Powód: Dodanie info o konserwacji, info o forum-broń
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem