Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.04.2019, 22:46   #25
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,399
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 52 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tyran Zobacz post
Dokładnie to miałem napisać.
Jak kupowałem Crosstourera, to też słyszałem o adaptacji tej skrzyni.
Wiadomix, pierwsza przymiarka do moto i delikatnie z gazem, dyn, dyn, dyn...60 km/h i 6 bieg. Kuerwa myślę, ten poprzedni właściciel to słabo jeździł...
Teraz wiem że ta skrzynia niczego się nie uczy. Jak odkręcisz manetkę, tak jedziesz. Ja mam jeden tryb sportowy. Na szosę wystarczy. Do tego możliwość zbijania biegów ręcznie i praca gazem. Na D da się jeździć po mieście czy autostradach. Na S, po fajnych winklach gdzieś w górach. Jeśli czegoś brakuje, to - i + jest rozwiązaniem. Ja już tę skrzynię rozumiem i jestem mega zadowolony.
Ale to w motku strikte asfaltowym. Chociaż ex1 sobie chwali w terenie.
fajnie opisane....

ja natomiast lubię jechać sobie bardzo spokojnie i to baardzo i mam problem z tą skrzynią bo mi pakuje tą "zasraną" 6 za nisko a zbijanie mnie już męczy.. natomiast w S1 miesza biegami co nie jest kompletnie potrzebne dla mojego stylu jazdy... tak to prawda trzeba dostosować się do skrzyni a nie odwrotnie tzn.. jak chcesz aby nie redukowała lub mieszała biegami to musisz np. w obszarze zabudowanym jechać z konkretną prędkością i nie schodzić do obrotów/prędkości redukcji... jednak w S1 pomiędzy 4 i 6 biegiem jest niewielka różnica prędkości i przy jeździe w obszarach zabudowanych ciągle miesza biegami co mnie denerwuje bo nie ma takiej potrzeby a w trybie D jedzie tylko na 6 biegu i mogłoby być ok ale nie rzadko nie jest płasko i nie da się jechać na 6 biegu!!!! więc wrzucam na manual... i tak teraz mieszam raz jadę na S1 raz w manualu a w D prawie wcale a wolałbym nie korzystać z manualnego trybu bo i po co ten automat!!!

DCT nadaje się tylko dla lubiących mocniej odkręcić bo wtedy wszystko jest super!. Natomiast dla skrzywionych własnymi upodobaniami jak ja zawsze będzie przeszkadzać. Ale na razie nie poddaje się może się dogadamy.... jednak uważam to za niedoróbkę bo powinno być odwrotnie to moto powinno być dla mnie a nie na odwrót.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 10.04.2019 o 23:06
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem