Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.03.2019, 08:54   #162
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,877
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 14 godz 59 min 7 s
Domyślnie

Jak na razie to poszerzam horyzonty, czerpiąc z doświadczeń innych którzy mieszkają w swoich domach. Najwięcej skorzystałem z rozmowy z jednym z Was dzięki której byłem w stanie zrozumieć niuanse ogrzewania płaszczyznowego. Staram się jak najbardziej zrozumieć teorię, ale praktyka często przeczy założeniom.
Dzięki rozmowie przekonałem się w końcu o co chodzi w zwrocie bezwładność, ale do tego potrzebny był dodatkowy termin, komfort termiczny, dzięki koledze @Adamuss udało mi się to zrozumieć, podobnie jak to zwrot, wytrych, sterowalność.
Nie będę też już się starał aby na siłę stosować zawory do sterowania, stawiając na prostszy system sterowania. Przekonuje mnie że po pierwszych tygodniach grzania sam sobie doreguluję temperatury w poszczególnych pomieszczeniach sterując przepływem w rozdzielaczu.
Na dzień dzisiejszy dalej pozostaje opcja płyty ale bez wbudowanego ogrzewania. Słusznie zwrócono mi uwagę że niepotrzebnie się boję wykonania podłogówki, bo rozsądna ekipa zrobi to szybko i bez hektolitrów wody wewnątrz.
Brak kominów nie jest spowodowany chęcią bycia eko, tylko obecnym podejściem do tego domu. W 2013 gdy pierwszy raz pomyśleliśmy o domu, myśleliśmy o kominku. W 2018 po pięciu latach mieszkania na Szewskiej i doświadczania na własnym organizmie smrodu wszechobecnego smogu, nie mam ochoty na spalanie czegoś w domu oprócz ogniska lub grila na zewnątrz. Pisałem już że mamy tylko prąd i to też jest przyczyna że nie myślę o niczym innym. W domu na stałe przebywać będzie moja mama, pies i kot, nie chciałbym jej obarczać sprawami jakiegoś gazu albo oleju albo węgla. Grzejniki elektryczne są jakimś rozwiązaniem ale całe życie miałem grzejniki, pora spróbować czegoś nowego. Grzejnik zawsze można dołożyć, gotowanie będzie na indukcji, tak mamy już od lat i jesteśmy zadowoleni. CWU zgodnie z sugestią, 2 ogrzewacze przepływowe w miejscach poboru, łazienka oraz kuchnia. Jak widać mocno zależymy od prądu i zdaję sobie sprawę gdzie jest on produkowany ale to powinno też spędzać sen z powiek naszym paniskom w rządzie a od nich przekaz idzie , jest super, „ najlepsza kawaleria świata” , „ nie oddamy ani guzika” 😉
Wasz emeryt, w przyszłości














Jak dożyję
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem