Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.02.2019, 22:23   #21
SMP
 
SMP's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Kraków
Posty: 88
Motocykl: CRF1100AS
Przebieg: 25000
Galeria: Zdjęcia
SMP jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 12 godz 59 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekM Zobacz post
Planuję zakup nowego (ewentualnie demo) motocykla, ale muszę się posiłkować kredytem / leasingiem.

Pytanie dotyczy właśnie leasingu KONSUMENCKIEGO.

Od zawsze pracuję na umowę o pracę (realizuję cudze marzenia) i zważywszy, że emerytura jest już na horyzoncie, to się raczej już nie zmieni

Z wstępnego rozeznania, wnioskuję, że leasing konsumencki jest dużo tańszą opcją niż kredyt, a zatem jeżeli są na forum osoby, które poszły tą drogą, proszę o podzielenie się doświadczeniami.

Każde doświadczenie, uwaga, komentarz będą dla mnie bardzo pomocne.

To będzie ostatni zakup motocykla w mojej "karierze" (pierwszy zakup był 37 lat temu).
Ostatnie zdanie strasznie smutne....
Ale wracając do tematu to dlaczego akurat leasing skoro nie masz firmy? Jeszcze rozumiem przy działalności i kosztach. Ja już przerobiłem wszystkie możliwe sposoby finansowania pojazdów i ostatnim razem skończyłem na najprostszym co może być czyli pożyczka gotówkowa. Leasingowym pojazdem może być problem wjechać lub wyjechać z niektórych krajów, już byli tacy co wracali z granicy a mieli nawet te pseudo upoważnienia od leasingu (zwykły czarnobiały wydruk za który trzeba dodatkowo zapłacić a nie gwarantuje on przejazdu). Trzeba więcej wydać na ubezpieczenie bo np potrzebujesz GAP. Leasing krzywo patrzy na zewnętrznych ubezpieczycieli i często każe sobie dopłacać za zgodę na samodzielne ubezpieczenie.
__________________
www.facebook.com/SztukaMotoPodrozy

SMP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem