Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.02.2019, 22:03   #19
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,265
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 2 dni 2 godz 40 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekM Zobacz post
Odzew imponujący, ale trochę obok tematu

Pytanie dotyczy wyłącznie leasingu KONSUMENCKIEGO, a co za tym idzie dywagacje na temat odpisu VAT, "wrzucaniu" czegokolwiek w koszty, itd. są bezprzedmiotowe.

Obowiązkowe AC boli, ale przy kredycie jest tak samo, więc też nie ma sensu się nad tym pochylać.

Leasing konsumencki jest na ogół TAŃSZY od kredytu, ponieważ leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu i to on go ubezpiecza, a co za tym idzie:
  • jako właściciel nie jednego, ani dwóch, ale kilkudziesięciu lub kilkuset pojazdów otrzymuje zniżki, o których ja mógłbym tylko pomarzyć (tym bardziej, że ostatni prywatny samochód miałem w 1992 roku);
  • jako właściciel pojazdu ma prawo do amortyzacji.

Wobec powyższego, w przeciwieństwie do banku udzielającego kredytu, leasingodawca zarabia na :
  1. korzystnych warunkach ubezpieczenia;
  2. amortyzacji (koszt leasingodawcy zmniejszający podstawę opodatkowania);
  3. i w końcu tak jak bank - na odsetkach.

To co jest dla mnie najważniejsze, to wytypowanie najlepszego (powiedzmy Top 3) leasingodawców na rynku. Trudno o lepszą rekomendację, niż od osoby, która już tę drogę przeszła i dokonała wyboru (właściwego)
Na początek zacznij od znalezienia firmy leasingowej w Polsce, która robi leasing konsumencki. Później znajdź, która zrobi motocykl. Tu wielkiego wyboru nie masz. Zostanie Ci kredyt.
Można znaleźć taki, gdzie:
- karta pojazdu jest u Ciebie
- jest szansa na brak AC - zależne od wpłaty
- nie masz wpisu w dowodzie
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem