Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.02.2019, 08:14   #32
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 478
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 godz 54 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Koledze po znajomości w A4 multitronik wyszło coś 1000zł , ASO chciało bliżej 1500.
Wymiana co ok 60tyskm , jak przeciągnięta i skrzynia padnie to koszt sprzęgiełek i roboty ok 10000zł.
Taaa a taką zwykłą się jeździ i jeździ , można i dożywotnio nie zmieniać.
A jak już to koszty wymiany oleju znikome.
Co fakt , to fakt , ale obecnie coraz więcej samochodów ma automaty i niestety trzeba o nie dbać jeśli trzymasz auto przez dłuższy czas. Jeśli byłbym leasing-biorcą w ogóle nie brał bym wymiany pod uwagę , a tak samochód jest u nas już siodmy rok i pewnie będzie jeszcze siedem lat (jest to pierwszy wydatek , choć czysto profilaktyczny na to wozidło , nie licząc oczywiście olejów , filtrów ). Przez 12 lat miałem opla sintrę 3.0 w automacie , najpierw jako jedyne auto , potem jako drugie roboczo-przyczepkowe i też nigdy nie zmieniłem oleju w automacie . Samochód służy teraz mojej siostrze jako "L-ka " , ma 21 lat , 435 tyś przebiegu i jest starym gratem ale skrzynia śmiga wzorowo , zaryzykował bym stwierdzenie że lepiej , plynniej zmienia biegi niż żony Hyundai. Jaki z tego morał , ano jak dla mnie taki , że " to se ne wrati" , i obecnie produkowane automaty tyle nie zniosą .
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem