Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.02.2019, 08:53   #89
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 8 min 11 s
Domyślnie aparat kompaktowy

Smartfon może pstryknąć ładną fotkę, ekstra będzie ona wyglądać na telefonie tablecie, zwłaszcza gdy mamy dużo światła





Gorzej jak warunki nie będą idealne. Jako amatorowi płacącemu na bycie entuzjastą po etapie lustrzanek wydaje się że tylko sprzęt bez lustra, choć gabaryty niektórych lustrzanek mogą pozytywnie zaskoczyć. Chyba nie wejdę ponownie do tzw kompaktów tylko aparat z wymiennymi obiektywami . Mam system M canona i wydawało mi się że MFT będzie lepsze, dla mnie niestety nie . Mając wybór zawsze wezmę ten z większą matrycą. Cały czas myślałem może pełna klatka ale fizyki nie da się oszukać , pełna klatka to duże obiektywy, dla mnie tylko a-psc na dzień dzisiejszy. Mając canona z obiektywem 22 mm mam coś co można by uznać za aparat do kieszeni , 50-200 jest lekki i robi całkiem niezłe fotki. A Panasonic na razie leży , nie jest zły w wielu aspektach technicznych góruje nad m6 ale subiektywnie obrazek dla mnie ładniejszy w canonie. Ostatnio sprzedałem m z obiektywem 18-55 za 600 PLN. Teraz można porównać zdjęcie zrobione w nocy komórką i zestawem z obiektywem 22 bez lampy błyskowej i jeszcze filmik można nakręcić, tak wiem że komórką również i to w 4k



























Filmik za dnia z 18-200








Ten ostatni obiektyw jest świetny ale gdybym teraz wybierał brałbym canona 18-150 bo bardziej pasuje wagowo do bezluster canona w porównaniu do tamron 18-200 który jest solidniejszy ale sporo cięższy i większy
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 05.02.2019 o 11:20
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem