Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.01.2019, 08:53   #50
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,401
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 10 godz 27 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Pytanie

Znalazłem ostatnio ofertę we wrocku na olx:
od 3500 zł do 10000 zł/mies. brutto, UoP.

Wymagania nie wydają się byc jakieś wygórowane. Zastanawiam się, czy te widełki nie są z czapy i tak naprawdę będzie 10 000 groszy

Aktualnie pracuję w korpo jako programista, warunki spoko, robota "na luzie", kasa się zgadza i jest sporo mozliwości. Tylko czasami myślę, że inna robota mogłaby sprawiać więcej frajdy
Z plusów mam technika mechatronika, studia automatyka i robotyka. Więc o mechanice i elektronice mam trochę pojęcia. Sam zawsze naprawiałem Romecika/Afrykę/TDR/DR i zazwyczaj nic nie psułem

Jest jakaś realna szansa na zarobki w okolicach 4-5k na rękę (w dość szybkim czasie po zdobycia podstawowego doświadczenia), czy to marzenia ściętej głowy?

Myślę, że mechanika szybciej Ci się znudzi jak praca przy kompie... w tym drugim przypadku masz mnóstwo opcji aby sobie czas urozmaicić... ja od 20lat robię jedno i drugie, tylko motocykle i naprawy traktuję jako pasje i robię to po godzinach ale nie na przemiał (bo tak będziesz musiał pracować w warsztacie) a dla siebie, ludzie są fajni miło pogadać o wspólnej pasji wymieniać się doświadczeniami, ale pamiętaj, że tak będzie jeżeli to Ty będziesz miał kontakt z klientem inaczej przez 8h nie ujrzysz "światła dziennego i człowieka". Często ważyłem losy czy dalej zająć się pasją czy pracą IT i z czasem doceniam walory IT bo wiek robi swoje PESEL się zwiększa i nie dasz rady pracować jako mechanik.... no chyba, że to dalej będzie pasja to wtedy siły zawsze się znajdą!

Może na początek pogadaj w jakimś pobliskim warsztacie i pracuj dodatkowo tak aby sobie wyrobić jakieś zdanie, na wiosnę każde ręce w tej branży są mile widziane nawet te z pozoru proste prace, które weźmiesz na siebie znacznie przyśpieszają pracę w warsztacie a mechanik z większym doświadczeniem może zająć się trudniejszymi przypadkami, gdzie trzeba więcej uwagi, czasu i doświadczenia.

Może w Twoim przypadku, zdobędziesz spore doświadczenie i z czasem otworzysz własny interes ale to wszystko wymaga ogromnego poświęcenia i raczej na pasje już czasu Ci nie starczy bo wtedy gdy jest czas na jazdę motocyklem (sezon) Ty będziesz najbardziej urobiony!!!!

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 30.01.2019 o 09:02
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem