Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.12.2018, 10:01   #10
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 godz 15 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin z Zakopanego Zobacz post
Czy ktoś z kolegów jest w stanie mi pomoc ze zdobyciem historii serwisu motocykla, którym się zainteresowałem?
Marcin,
Przerobiłem to - niestety.
W BMW, tak z ulicy nic Ci nie powiedzą (RODO itp bzdury). Jeśli masz kogoś znajomego w BMW i wyświetlą Ci historię motocykla to może czegoś się dowiesz ale wszystko zależy od tego kto i jak dbał o to, żeby coś w bazie się znalazło. Ja sprawdzałem 3 GS-y (2 z PL i jeden ze Szwajcarii) i w każdym przypadku dowiedziałem się tyle co z CEPIK-u. Być może miałem pecha.
Niestety większość handlarzy to totalni oszuści a takie numery jak sfabrykowana książka serwisowa (do kupienia za 200 PLN) to u handlarza prawie standard. Niestety pozostają sprzedawcy prywatni i bezpośrednie spotkanie z weryfikacją moto i dokumentów. Droga trudna i kosztowna ale minimalizująca ryzyko.
Ostrzegam Cię przede wszystkim przed internetowymi portalami oferującymi wysłanie szczegółowego raportu o pojeździe na podstawie numeru VIN. To głównie naciągacze z za wschodniej granicy. Ja nadziałem się na "Vin Revise.com". Po zapłaceniu 8,99 $ otrzymałem pusty plik pdf. Oczywiście jakiekolwiek interwencje nie przyniosły skutku. Na szczęście płaciłem Pay-Palem i po 2 tygodniach odzyskałem pieniądze.
PS.
Po doświadczeniach opisanych powyżej oraz obejrzeniu 6 GS-ów 1200 olejaków z lat 2011-13 za 45-50 tyś PLN (po 15 latach jazdy GS-em) zdecydowałem się na nową Afrykę .....
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem