Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.10.2018, 12:04   #66
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Hello,

Dzieki za oferte Futrzak ! Zostane przy opcji nowy (leasing, umowy, koszty itd) albo "starszy na dojezdzenie" co tez jest wciaz rozwazane. Ale doceniam

Dlugi opis z weekendowego rozpoznania:
Objezdzilem warszawskie salony ze swoja druga polową. Przymierzylem sie jeszcze raz do kawy versysa 650, yamahy tracer 700, hondy NAT i ATAS, i... ale o tym pozniej.
Zadnym z motocykli nie odbylem jazd testowych - ale tego sie spodziewalem, to byl wyjazd przy okazji weekendu w stolicy, na "przymiarki". Chociaz jako ze pogoda dopisywala jazd testowych u w sumie kazdego dilera odbywalo sie sporo, ale nie na interesujacych mnie motorkach.
Wiec tak, kawa i yamaha to bardzo podobne motocykle, kawa wiekszy przeswit, regulowany zawias i dobrze wygladajace firmowe kufry w niezabijajacej cenie, yamaha nowszy i mocniejszy piecyk, nizszy przeswit i kuferki prawdopodobnie z platyny, inaczej nie moge sobie wytlumaczyc ich ceny. Oba fajne, zwinne "all roundery", i w trase, na miasto jak i dalsza podroz. Oba z mozliwosciami off mocno ograniczonymi i oba... jak zauwazylem po detalach "budzetowe". Ale jak dla mnie - poczatkujacego bylyby w zupelnosci wystarczajace gdyby mialy choc odrobine wiecej "offroadowej ikry". Na pierwszego turystyka i commutera oba moim zdaniem to bardzo dobra opcja.

Honda - duzy salon samochodowy i motocyklowy, fajna i rzetelna obsluga. Z pewna niepewnoscia usiadlem na standardowej NAT i ... co prawda na niemal pelnym wyproscie, ale obie stopy w pelni na ziemi !



Tak, wiem ze spodnie za krotkie Motocyklowe sa dluzsze. Ale co do wysokosci to przyznam ze tego sie nie spodziewalem, bylem pewien ze pietami do podlogi nie bede siegal, a tu prosze... Co ciekawe dopiero na ATAS siedzialem w pozycji jak na GS800 Adventure - czyli z pietami dobre 4-5 cm nad podloga. Musi byc jak kolega wyzej pisal - w bmw jest wyjatkowo szerokie siedzisko. Wiec w kwesti afryki jesli juz to jednak standardowa NAT.
Zaskoczylo mnie podejscie sprzedawcy, poprosilem o wycene leasingu itd. Przyznam ze pare miesiecy temu wycenialem BMW f850GS, wszystko profesjonalnie i grzecznie, ale z duzym cisnieniem zebym kupil jeszcze tego samego dnia, lacznie z "w ten weekend jedziemy na zlot, i ten motor na pewno sie tam sprzeda, wiec musi sie Pan decydowac juz teraz". Wiadomo sa targety sprzedazy itd, nie mam tu zadnych pretensji. W Hondzie byla wycena i "jesli Pan moze to prosze poczekac, niedlugo zaczna sie wyprzedaze, bede mogl Panu przygotowac jeszcze lepsza oferte". Oklaski dla Pana ze szczerym podejsciem

I na koniec... zrobilem niespodzianke swojej lubej. Dzielnie znosila moj motocyklowy fetysz i pelny pożądania rozbiegany wzrok u kazdego kolejnego dilera. Wiec na koniec odwiedzilismy.. dilera Piaggio obejrzec Vespy ! Kiedys wspominala o "ladnym skuterze" na transport po Warszawie, ale temat jakos umarl. Mocno odzyl po tej wizycie. Panna wybrala sobie "nowy ulubiony kolor" - landrynkowy blekit



Plusem tej wizyty bylo to ze moglem sie na takiej vespie (125) przejechac po parkingu, i o ile serce ciagnie do afryki to szczerze musze przyznac - skuterek jezdzi bajkowo, no idealny sprzet na jazde w miescie. I najwazniejsza rzecz dla Pan - vespa jest po prostu ladna, w ofercie mnostwo kolorow do wyboru i dopasowanych stylem akcesoriow. Wiec o ile ja nad moto sie wciaz zastanawiam, tak vespa prawie sie sprzedala

Oj ciezko bylo stad wyjsc:



Podsumowujac - NAT wymiarowo wydaje sie byc ok, Vespa jest bardzo ok, a yamaha i kawa robia fajne niedrogie motocykle dla poczatkujacych. Jak pisalem na poczatku watku moto planuje na przyszly sezon wiec nie ma cisnienia... zobacze co sie bedzie dzialo na wyprzedazach.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem