Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02.09.2018, 10:20   #83
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Jak ktoś z góry mówi, że zrobi za 20zl/m2 płytki i będzie lux to tak ma być. Problem w tym, że psychika usługodawcy jest taka sama dla każdego. W połowie roboty zaczyna zauważać, że mu się nie opłaca i ma inną lepszą robotę obok. Zaczyna się śpieszyć, popełnia błędy. Widzę to co chwilę w mojej branży. Wyjaśnianie jest dokładnie takie samo "Co Pan oczekiwał po układaniu glazury za 45zl/m2" a potem trzeba po kimś poprawiać.

Odadozero oddał motór do odrobaczenia. Zaznaczył, że koszt nie gra roli. Jeśli była totalna mina - nie podejmować się. Jeśli coś się da zrobić - powiedzieć to jasno klientowi, że niestety ale koszty mogą być wysokie. Przyłożyć się do tego co się robi.

Też miałem takie problemy na początku zabawy na własny rachunek. Straciłem dużo kasy ale zawsze wszystko było zrobione jak należy. Każdy może popełnić błąd - trzeba go potem naprawiać. Błędem jest też podejmowanie się wykonania usługi jeśli mamy jakieś wątpliwości co do klienta. Klauzula sumienia

Zdarzają się klienci którzy zaznaczają od razu "Ja nie potrzebuję pałacu, przymknę oko na niedokładności". No nie... każdy dostaje taki sam poziom wykonania. Czemu? Ano temu, że moja robota jest moją wizytówką i wstydziłbym się oddać coś z czego jestem niezadowolony. Ktoś trzeci by przyszedł, popatrzył "-Kto ci to robił? -Ano misza, -eeee to słaby z niego rzemieślnik. -Ale to ja nie potrzebowałem pałacu.(i tego ostatniego zdania już nikt by nie słyszał"

I tak jak pisałem... Nie ma znaczenia to czy klient ma rację czy nie. Ważna jest opinia o rzemieślniku. Mądry przełknie te "dodatkowe" koszty prowadzenia działalności. Bo to są właśnie te "dodatkowe koszty". Tak jak duża firma magazynowa wlicza "spady z półek" w koszty, tak dobry rzemieślnik musi brać pod uwagę, że mu się klucz zepsuje lub klient przyjdzie roszczeniowy i wliczać to w swoją podstawową stawkę roboczogodziny.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland

Ostatnio edytowane przez Misza : 02.09.2018 o 10:30
Misza jest offline