Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.02.2018, 21:28   #92
GONZO 01
 
GONZO 01's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: Też
Posty: 66
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: rośnie
GONZO 01 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 25 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kaminba Zobacz post
Z kaskiem też miałem problem zanim wybrałem ten właściwy to 5 razy zmieniałem kask, z kaskiem miałem największy problem, na całe szczęście kask już mam bardzo fajny i odpowiedni.

Na motocyklu nie jeździem tzn przejechałem się ale to nie jazda, czekam na lepszą pogodę i na dostawę gmoli w razie czego
mówisz HJC R-PHA-MAX-EVO w kolorze fluo.

Za kolor pochwalam. Jak pisałem wcześniej: na moto otwartego kasku nie polecam (na motocyklu głowa i jej ochrona najważniejsza) dodam jeszcze:
zwłaszcza, gdy "nakręcony" ratownik pomyka na bombach na litrze. Czy mi przeszkadza, że wybrałeś kask otwarty, bo ten R-PHA tak jest homologowany (szczęka i zaczepy nie mają homologacji - ot taka osłona od wiatru): nie.
Do litra, szybkiej turystyki a zwłaszcza "jazdy zawodowej" na twoim miejscu wybrałbym jednak kask integralny, albo z podwójną homologacją - pięciogwiazdkowy

duale.JPG
No ale (jak piszesz) Twój plan jest bardziej nastawiony na ratowanie innych, a nie ochronę siebie.
Ogólną sytuację dobrze podsumował MESJASZ: Popieram zapał kolegi ale niech realnie zobaczy jak jest w naszym systemie, nauczy się techniki jazdy, zdobędzie staż, umiejętności, kupę kasy albo sponsorów a dopiero wtedy poświęca swoje moto (i siebie - to moje) do takich celów, bo na wyjazdy turystyczne to pewnie ma drugie..

Ostatnio edytowane przez GONZO 01 : 08.02.2018 o 22:29
GONZO 01 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem