Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.02.2018, 10:26   #79
kaminba
 
kaminba's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 139
Motocykl: Honda CRF 1000 L DCT Africa Twin
kaminba jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 56 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Żwirki i Wigury...
Masz szczęście kolego kaminba, że będąc studentem stać Cie na kupno nowej Afryki i przerobienie jej na Ambulans. Jednak bycie kierowcą motoambulansu nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Wiem że masz szlachetne ideały ratowania życia ludzkiego ale rzeczywistość ratownictwa w Polsce raczej brutalnie Cie rozczaruje... Powołania i zapału do garnka niestety nie wrzucisz... A w pogotowiu się kokosów nie zarabia.
Żeby jeździć na jednoosobowym zespole jakim jest motocykl musisz siłą rzeczy być jego kierownikiem, żeby być kierownikiem ZRM musisz mieć 5 lat doświadczenia w Pogotowiu lub na SOR. To jest pierwsza kłoda pod Twoje nogi. Nikt nie pozwoli na to żeby ratownik zaraz po studiach i bez doświadczenia robił TRIAGE przy wypadku masowym. Wszystko tak pięknie wygląda jak się na to patrzy w telewizji albo na filmikach na YT. Jak się jest po drugiej stronie to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej... Jestem Kierowcą-ratownikiem w Warszawie prawie 10 lat i nie wyobrażam sobie po prostu do czego nasi "dyspozytorzy" wysyłali by taki motocykl. Poza tym, teraz są takie zawirowania w ochronie zdrowia, że nie nadarzysz. Wszyscy jeszcze obiecanego przez ministra dodatku nie dostali a co tu myśleć o motocyklach w PRM... Zważ na to, że system podobno ma być upaństwowiony tak więc motocykl prywatny nie będzie mógł być w nim wykorzystany. Ochrona zdrowia w Polsce puki co jest w rozsypce a Ratownik to jego pomiotło. Zastanów się dobrze w co się pchasz. Prawie 10 lat w tym bagnie siedzę i uwierz mi, wiem co mówię
Zawsze możesz wozić krew albo robić zabezpieczenia. Nie piszę tego żeby Cie zdeprymować, Mówię tylko z własnego doświadczenia jak jest... a jest na prawdę kiepsko, idź na Hożą i zapytaj jakie stawki są na kontraktach i ile jest podstawy na etacie, zapewniam Cię że witki Ci opadną.
ps
Dawaj Mesjasz my złożymy kwity jak kupią w pogotowiu Motocykl, będziemy się zmieniać. Wyobrażasz to sobie? K1, leży nieprzytomny przy Gibalskiego, albo na przystanku Odyńca/ Wołoska :P
Stać mnie bo ciężko pracuje Co do motoambulansu to dokładnie wiem jak to działa i zdaje sobie sprawę kiedy będę mógł najszybciej wyjechać jako ratownik medyczny na ulice w moim przypadku najszybciej za około 6 lat, ale ja mam czas nie spieszy mi się mam plan i tego się będę trzymał. Zresztą prawda jest taka że w tej chwili to raczej słabo potrafię nawet na tej afryce jeździć powiem więcej że nawet trochę się boje

Co do zarobków to dokładnie wiem ile zarabiają ratownicy ale ja nie robię tego dla pieniędzy, tak wiem teraz pewnie pojawi się fala hejtu ale mam finansowanie z innego projektu, w tej chwili zajmuje się tylko edukacją, do czasu jak zdobędę komplet uprawnień tak jak napisałeś będę mógł zabezpieczać imprezy, wozić krew i się szkolić. Ostatnio to robię tylko raczej darmowe szkolenia z Kolegami w szkołach na wioskach.
kaminba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem