Wątek: Opony do NAT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17.10.2017, 12:55   #156
HarryLey4x4
 
HarryLey4x4's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Wlkp
Posty: 451
Motocykl: CRF 1000D Transalp-XL650V CB750 BMW-R850R
Przebieg: 400
HarryLey4x4 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 53 min 12 s
Domyślnie

Ja zamontowałem na tył Mitas e10 , a przód Anakee Wild 3.

Cytat:
Napisał machoni Zobacz post
to ja bym był zainteresowany opinią
Pojeździłem kilkaset km na tym zestawie. Połowa asfalt, połowa teren.
Czuć kostkowanie oczywiście na asfalcie, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Zjeżdżanie na szuterki, piaseczki i trawę nie przynosiło nieprzyjemnych wrażeń. Noszenie kół po powerzchni zaczyna się jak oczywiście jest mokro, albo bardzo mokro. W błocie niestety jechałem tylko na zasadzie podparcia nogami, bo póki co nie lubię kopania błotnego. Do zastosowań w jeżdzie 60 % asfalt, 40 procent szutry i teren dla mie ten zestaw okazuje się być idealny. Wcześniej w Transalpie jeżdziłem na K60 Scout i powiem,że dla mnie to są opony do wszystkiego czyli do niczego. Na asflacie staram się nie szaleć, choć jeżdżę na tym Mitasie e10 w porywach do 175 (wartości opon są do 190 km max) i nie czuję się niepewnie. Oczywiście trzeba pamiętać ,że to kostka , więc swój rozum trzeba mieć.
Natomiast jak zjeżdżam z asflatu, to pozbyłem się tego noszenia motocykla na lekko mokrej trawce i trawersach , jakie było w dużym stopniu na K60.
Zatem polecam ten zestaw.
Dodam ,że wymieniłem w przodzie dentkę na dużo mocniejszą, a póki co jeżdżę z oryginalną z tyłu, Jednak jak tylko będzie możliwość to zamieniam na tyle również na grubą. Jak zmieniałem opony , to niestety nie mieli ich na miejscu.
HarryLey4x4 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem