Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.09.2017, 15:51   #30
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,329
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 45 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
tlumacze i wyjasniam:

1. skad wiesz, ze ma lepsza pozycje? jezdziles obydwoma?
Siedziałem a chinolu, na XT jezdziłem chwile. 600stece bo 660 to inna bajka. 600 mnie nie ujął. Chińczyk trochę jak Tenere tylko lżejszy, mniejszy, poręczny, pojemny wygodny i żałuję ze nie przyglądnąłem sie temu bardziej.
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
2. rozrzad na kolkach - co wyscie sie tak tych kolek czepili?! 99% pojazdow ma walek lezacy na glowicy i nic sie nie dzieje. sily przenoszone przez walek sa zadne - wystarczy go smarowac prawidlowo i do jego produkcji jak i osadzenia uzyc odpowiedniej jakosci materialow. dla mnie to zadna zaleta - rozwiazanie dobre jak kazde inne. w chinskie smarowanie ani materialy nie wierze. dla mnie sa chujowe.
Wątpię żeby materiały użyte były lepsze niż japońskie. Pytanie czy muszą, koniecznie skoro jak sam piszesz rozrząd nie jest obciążony. Ale nie o tym. Kupując starego singla- lekką wyprawkę ( stąd rzuciłem motaną DRz ) nie wiesz, a możesz przypuszczać ze w swojej historii mogła mieć epizod z cyklu " ups zapomniałem zrobic dolewkę przed wyjazdem" Łożysko sie zmęczy- panewka umrze. Głowica do DRz - kosztuje pewnie połowę suzuki.
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
3. co komu z 18 cali w motocyklu ADV? ja bym to uznal nawet za wade.
Czemużto?
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
4. wiekszy zasieg - polemizowalbym. Acerbisa kupisz za 300pln. zalozylem takich w zyciu z 4-5 do XT600
Odpuść tego XT. o tym niżej
Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
5. mniejsza mase. nieprawda. XT600E zalane 155kg. Romet ADV400 zalany 165kg. dane producentow. porownaj moc i moment. Chinczyki wydusili z 400ccm 20kW. imponujace... tyle co NX250 z 1988 roku...
Wydusili przy wtrysku i jakistam normach. NX250 miał tyle. Ile ma CRF250 Rally przy aktualnych wymaganiach? Róznie z tą wagą podają do XT. Można znaleźć i 180kg



Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
co ma miec wspolnego Romet ADV 400 z DR-Z400 to juz zupelnie nie wiem gdzie Rzym gdzie Krym 138kg i 36kW... o calej reszcie nie wspominajac lekko Cie ponioslo
Poniosło bo szukam czegoś lekkiego co nie męczyłoby i na asfalcie i poza nim. Nie nerwowo a spokojnie i ten chińczyk gra na nosie europejskim i japońskim produktom. Cena według mnie jest wysoka jak na producenta z wuj wie skąd.

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
ostatnie zdanie pomine usmiechem
Szkoda, że tak. Mogę podrzucić linka zainteresowanym do tematu o mojej XTZ. Miała niecałe 50tyś gdy ją kupiłem i nie była zmęczona. Dorobiłem kolejne 25 tyś i robiłem remonty tego i owego( w zasadzie sporej części) to mogę powiedzieć, ze koszt zakupu to połowa Chłodzenie cieczą. Temperatura stabilna. XT chłodzone wiatrem po dwukrotnie większym przebiegu ...hmm. Ja wiem ze jeździ. Bo to kowadła.

Ostatnio edytowane przez Prince : 07.09.2017 o 18:41
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem