Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.06.2017, 16:45   #1
jagna
 
jagna's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Z.Góra
Posty: 1,783
Motocykl: BMW F700GS, DR 350
jagna jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 17 godz 9 min 57 s
Domyślnie Biuro w mieszkaniu - zgłoszenie

Tyle tu mądrych urzędniczych i prawniczych głów, że może pomożecie

Mam mieszkanie , w którym urządzam biuro.
Chcę odliczać czynsz itp, ale księgowa twierdzi, że muszę to zgłosić w UM, żebym dostała wyższe podatki.

Szukam i wyszło mi, że muszę dokonać "zawiadomienia o zamiarze zmiany sposobu użytkowania".

No ok, rozumiem, ale serio mam dołączać do tego:

1.opis i rysunek określający usytuowanie obiektu budowlanego w stosunku do granic nieruchomości i innych obiektów budowlanych istniejących lub budowanych na tej i sąsiednich nieruchomościach z oznaczeniem
części obiektu budowlanego, w której zamierza się dokonać zmiany sposobu użytkowania,
2. zwięzły opis techniczny, określający rodzaj i charakterystykę obiektu budowlanego oraz jego konstrukcję, wraz z danymi techniczno-użytkowymi, w tym wielkościami i rozkładem obciążeń, a w razie potrzeby, również
danymi technologicznymi,
3. rysunki niezbędne do określenia charakterystyki techniczno-użytkowej adaptacji obiektu lub jego części,
4. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wg obowiązującego wzoru,
5.zaświadczenie o zgodności zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo ostateczną decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu w przypadku braku
obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
5. ekspertyza techniczna, wykonana przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności,
6. pozwolenia, uzgodnienia lub opinie wymagane odrębnymi przepisami w zależności od potrzeb,

Rozwaliła mnie ta ekspertyza - czego ona ma dotyczyć Stanu technicznego? Czy mieszkanie się nadaje?

Ten spis to jakaś paranoja...
Da się to jakoś uprościć/ominąć? Czy mam zmarnować miesiąc życia na kompletowanie tych bzdur?
wychodzi, że prościej było wynająć od kogoś biuro...

Sama działalność jest zarejestrowana gdzie indziej i nie chcę tego zmieniać.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne idą tam, gdzie chcą
jagna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem