Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.06.2017, 09:44   #119
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Tak to już jest, albo pasuje Ci gościnność z krajów Bliskiego Wschodu czy Maghrebu albo uciekasz od niej na drugi koniec świata. Dla mnie spotkania z lokalną ludnością to często esencja wyjazdu. Dlatego zawsze staram się być możliwie komunikatywny w lokalnie rozpoznawalnym języku, co dodaje momentalnie do wyjazdu masę pozytywnych wrażeń. Fakt, występujący tam rodzaj uprzejmej ale stanowczej nachalności może męczyć i dla wielu osób jest nie do przejścia psychicznie. Wielokrotnie byłem świadkiem przykrych sytuacji gdy "biały" człowiek źle odczytywał intencje podczas chociażby takiego "ciągnięcia do domu" czy zdarzeń z miejscowych targowisk (inna kultura transakcji i zakupów).

Gdybyście dali się "porwać" z biwaku do domu, wówczas mielibyście niesamowite doświadczenie w postaci gościnności miejscowych i wręcz uczty weselnej na waszą cześć ale jak rozumiem (i nie ganię, żeby nie było) nie taki był wasz pomysł na odpoczynek.

Tłumacząc ich trochę, chociaż to pewnie wiesz, dodam że ci ludzie mają bardzo mało kontaktu z zewnątrz, dla nich faktycznie byliście jak nie przymierzając Marsjanie w Polsce.

Po mojemu źle dobraliście kierunek do zakładanego charakteru wyjazdu. Ale nie sądzę żebyście żałowali. Zawsze to jakieś doświadczenie na przyszłość. Kolejny kraj na waszej liście może być bardziej obeznany z motocyklami i motocyklistami

Na koniec uwaga ogólna - nie piszcie o tego typu wyjazdach "wyprawa życia" bo wcale tak nie jest. Przynajmniej nie w większości przypadków. Pamiętam że o moim pierwszym wyjeździe do Maroka wszyscy znajomi mówili i pisali właśnie jak o "wyprawie życia", co było kompletnie nietrafione: każdy kolejny wyjazd był lepszy, ciekawszy i z większym rozmachem

Słowem trzymam kciuki żeby wasz wypad do Iranu był najgorszym wyjazdem jaki będziecie mieli
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 12.06.2017 o 10:06 Powód: literówki
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem