Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30.04.2017, 10:28   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,763
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 19 godz 33 min 37 s
Domyślnie Ustawienie zawieszeń w lekkim enduro - co i jak?

Wiem że to temat rzeka ale może ktoś będzie miał dar do prostego wyjaśnienia podstaw.

Otóż w poprzednich motocyklach miałem regulacje napięcia sprężyny i co najwyżej tłumienie odbicia. Stad moja wiedza jest nazwijmy to pobieżna.

Natomiast w WR mam z tyłu regulacje sprężyny, tłumienia odbicia i dobicia. Żeby było trudniej to dobicie jest jeszcze podzielone na szybkie i wolne. Poprzedni właściciel jakoś dziwnie to poustawiał i muszę pod siebie bardziej zrobić.

Generalnie z tyłu tłumienie odbicia było prawie na max i motocykl był mega kołkowaty, sztywny. Odpuściłem kilka klików i jest znacznie lepiej.

Przód jest generalnie twardy (myśle ze wykorzystuje z 2/3 skoku) i czasem na jakimś korzeniu tak mi podbija kierę ze zastanawiam się czy coś mam zajebane z ustawieniem zawiasu czy taki urok lekkiego moto. Przód ma chyba podobnie obszerne regulacje.

Aha, moto to WR450FW z 2007 (na Alu ramie, wersja na USA) jeśli ma to jakieś znaczenie.

Tylu tu ludzi jeździ nie od wczoraj na takich sprzętach że może coś doradzicie :-)

Czy dobrym pomysłem będzie ustawienie wszystkiego na standard wg serwisówki? Nie skacze, jeżdżę po piaskach i leśnych/polnych drogach i bezdrożach, jakieś wydmy - żaden extreme.

Pozdrawiam
Zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 30.04.2017 o 10:31
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem